Արա Բաբլոյանն այցելել է Եռաբլուր
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը ՀՀ ԱԺ պատգամավորների եւ պաշտոնատար այլ անձանց ուղեկցությամբ նոյեմբերի 3-ին այցելել է «Եռաբլուր» պանթեոն՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Աշոտ Նավասարդյանի հիշատակին:
Այսօր լրանում է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության հիմնադիր, ազգային-քաղաքական գործիչ Աշոտ Նավասարդյանի մահվան 20-րդ տարելիցը:
Նոյեմբերի 3-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՆԱՏՕ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է ՆԱՏՕ-ում Հայաստանի Հանրապետության առաքելության նորանշանակ ղեկավար Գագիկ Հովհաննիսյանի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ ՆԱՏՕ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նոյեմբերի 3-ին ընդունել է Իրաքի Ներկայացուցիչների խորհրդի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Աբդելբարի ալ Զիբարիի գլխավորած պատվիրակության հետ: Ողջունելով պատվիրակությանը` ՀՀ ԱԺ նախագահը հույս է հայտնել, որ իրաքցի խորհրդարանականների այցը կնպաստի հայ-իրաքյան զ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նոյեմբերի 3-ին ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիին: Ողջունելով դեսպանին՝ ՀՀ ԱԺ նախագահը կարեւորել է Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ առկա դարավոր բարեկամությունը: Արա Բաբլոյանը կարեւորել է խորհրդարանական բարեկամական խմբերի գործ...
Նոյեմբերի 3-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը կազմակերպել էր աշխատանքային քննարկում ՀՀ տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության պետական կոմիտեի 2018 թվականին իրականացվելիք քաղաքականության վերաբերյալ: Քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ տնտեսական զարգ...
Նոյեմբերի 3-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի համատեղ նիստում Արմեն Աշոտյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկվել է «Հայաստանի Հանրապետության 2018 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը: Քնն...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը, հանձնաժողովի անդամներ Շիրակ Թորոսյանը, Արայիկ Աղաբաբյանը եւ Արտակ Զեյնալյանը նոյեմբերի 3-ին ընդունել են Իրաքի Հանրապետության խորհրդարանի Ներկայացուցիչների խորհրդի ներկայացուցչական պատվիրակությանը՝ արտաքին հարաբերություններ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 2-ին Խոսրով Հարությունյանի նախագահությամբ կայացած նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել «Պետական գույքի մասնավորեցման 2006-2007 թվականների ծրագրի կատարման 2016 թվականի տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին», «Վար...
Նոյեմբերի 2-ին Սանկտ Պետերբուրգում տեղի է ունեցել ԱՊՀ ՄԽՎ էկոնոմիկայի եւ ֆինանսների հարցերով հանձնաժողովի նիստը: Հանձնաժողովի նախագահ է միաձայն ընտրվել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը: Հանձնաժողովի նիստի կազմակերպչական աշխատանքներին մասնա...

А.Баблоян посетил Ераблур
3 ноября Председатель НС А.Баблоян в сопровождении депутатов НС и других должностных лиц посетил пантеон "Ераблур" – отдать дань памяти А.Навасардяна.
Сегодня  20-я годовщина смерти основателя РПА, национально-политического деятеля.
Встреча в Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности
3 ноября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности, глава делегации НС РА в ПА НАТО К.Нагапетян встретился с новоназначенным руководителем миссии РА в НАТО Г.Ованесяном. Во встрече участвовали также члены делегации НС РА в  ПА НАТО.   К.Нагапетян поздравил...
А.Баблоян принял парламентскую делегацию Ирака
3 ноября Председатель НС А.Баблоян принял делегацию Совета Представителей парламента Ирака во главе с председателем Комиссии по внешним отношениям Абделбари аль-Зибари. Приветствуя делегацию, спикер НС выразил надежду, что визит иракских парламентариев будет содействовать дальнейшему укреплению разв...
3 ноября Председатель НС А.Баблоян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран (ИРИ) в РА Сейеда Казема Саджади. Приветствуя посла, спикер НС особо выделил вековую дружбу между Арменией и Ираном. А.Баблоян подчеркнул деятельность парламентских групп дружбы и отметил, что они ...
В Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам обсуждены вопросы развития туризма
3 ноября в Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам состоялось рабочее обсуждение политики Госкомитета по туризму Министерства экономического развития и инвестиций РА в 2018 г. В дебатах приняли участие депутаты НС, председатель Госкомитета по туризму З.Зейтунцян, руководители и представител...
В постоянных комиссиях НС продолжены обсуждения проекта закона РА “О Государственном бюджете РА на 2018 г.”
3 ноября на совместных заседаниях Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам с комиссиями по внешним связям и по вопросам обороны и безопасности под председательством соответс...
А.Ашотян: “Сотрудничество между Арменией и Ираком перспективно”
3 ноября председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Ашотян, члены комиссии Ш.Торосян, А.Агабабян и А.Зейналян приняли делегацию Совета Представителей парламента Республики Ирак во главе с председателем Комиссии по внешним отношениям Абделбари аль-Зибари. А.Ашотян, приветствуя гостей в Н...
2 ноября состоялось заседание Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам под председательством Х.Арутюняна, на котором обсуждались в различных чтениях и получили положительные заключения проекты поправок в законы РА “Об утверждении годового отчета 2016 г. об исполнении программы приватизации г...
Депутаты НС приняли участие в заседаниях МПА СНГ
2 ноября в Санкт-Петербурге состоялись заседания комиссий МПА СНГ по финансовым и экономическим вопросам, по государственному строительству, природным ресурсам и охране природы, по правовым вопросам, в которых  приняли участие также депутаты НС РА – заместитель председателя Постоянной комиссии ...