ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 22-ին ընդունել է Հայ օգնության ֆոնդի պատվիրակությանը` ՀՕՖ-ի տնօրենների խորհրդի անդամ Օսկար Թաթոսիանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը մասնակցել է ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ Արտակ Զեյնալյանը:
Խորհրդարանի ղեկավարը ողջունել է պատվիրակության անդամներին եւ բարձր գնահատել ՀՕՖ-ի հայրենանվեր գործունեությունն ինչպես աղետի գոտում, այնպես էլ Հայաստանի բազմաթիվ այլ բնակավայրերում ու Արցախում, որն սկիզբ է առել 1988 թվականից:
Արա Բաբլոյանը հպարտությամբ նշել է, որ ՀՕՖ-ի հետ համագործակցում է դեռեւս նրա ձեւավորման տարիներից:
ՀՀ ԱԺ նախագահը բարձր է գնահատել ՀՕՖ-ի օժանդակությունը Տավուշի մարզի սահմանամերձ համայնքներին, մասնավորապես «Աղքատության հաղթահարումը Տավուշի մարզում» ծրագիրը, որը նպատակ ունի աջակցելու Բերդի տարածաշրջանի բնակչությանը:
ՀՕՖ-ի տնօրենների խորհրդի անդամ Օսկար Թաթոսիանը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, շնորհավորել է Արա Բաբլոյանին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ:
Արա Բաբլոյանը շնորհակալություն է հայտնել մեծ նվիրումով եւ շարունակաբար իրականացված ծրագրերի համար, որոնց շնորհիվ փրկվել են հազարավոր կյանքեր, կանխարգելվել բազմաթիվ հիվանդություններ:
Արա Բաբլոյանը պատասխանել է նաեւ հյուրերին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանի զարգացման հեռանկարին, ԼՂ հիմնահարցի կարգավորմանը, առողջապահության եւ այլ ոլորտների:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 22-ին ընդունել է Միացյալ Թագավորության Լորդերի պալատի անդամ, հայազգի պրոֆեսոր, լորդ Արա Դարզիին: Հանդիպմանը ներկա էր Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանը: Ողջունելով հյուրերի...
Սեպտեմբերի 22-ին Ազգային ժողովի պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնեւի կենտրոնի փոխտնօրեն Ֆիլիպ Ֆլուրիի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հանձնաժողովի եւ Զինված ուժերի ժողովրդավարական ...
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանը, ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը, ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը սեպտեմբերի 22-ին հանդիպել են Միացյալ Թագավորության «Պահպանողական» կուսակցության պատվիրակության անդամների հետ, ով...
Չեխիայի խորհրդարանի անդամներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Երեւանում գտնվող Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի Չեխիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ռոբին Բյոհնիշի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Մարգարիտ Եսայանի եւ Վարդան Բոստ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում սեպտեմբերի 22-ին բացվել է արցախցի անվանի գեղանկարիչ, նյուրյորքաբնակ Ռուդիկ Պետրոսյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը: Այն նվիրված է Հայաստանի անկախության 26-րդ տարեդարձին: Միջոցառմանը ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ ԱԺ աշխա...
Բաքվում ընթացող Եվրանեսթ ԽՎ-ի կողմից կազմակերպված համաժողովում սեպտեմբերի 22-ին ելույթով հանդես է եկել Եվրանեսթ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը: Նա շնորհակալություն է հայտնել Եվրանեսթ ԽՎ-ի քարտուղարությանը եւ Ադրբեջանի...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 22-ին հանդիպել է Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի Չեխիա-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Ռոբին Բյոհնիշի գլխավորած պատվիրակության հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել  նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 22-ին մասնակցել է Հայ-ամերիկյան առողջության կենտրոնի հիմնադրման 20-ամյակին նվիրված միջոցառմանը, որին ներկա էին ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը, ՀՀ առողջապահության նախարար Լեւոն Ալթունյանը, ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, գործարար ու բարերար Ռո...
Սեպտեմբերի 22-ին` ժամը 13:00-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա միջազգային ճանաչում ունեցող գեղանկարիչ, արվեստի պրոֆեսոր Ռուդիկ Պետրոսյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը` նվիրված ՀՀ անկախության օրվան: ...

22 сентября Председатель НС А.Баблоян принял делегацию Армянского фонда помощи (АФП) во главе с членом Совета директоров фонда О.Татосианом.
Во встрече участвовал член фракции “Елк” А.Зейналян.
Глава парламента приветствовал членов делегации и высоко оценил патриотическую деятельность АФП, начатую с 1988 г. как в зоне бедствия, так и во многих других местностях Армении и Арцаха.
А.Баблоян с гордостью отметил, что сотрудничает с фондом с первых же лет его создания.
Председатель НС высоко оценил помощь АФП приграничным общинам Тавушской области, в частности программу “Преодоление бедности в Тавушской области”, цель которой содействовать населению Берда .
Член Совета директоров фонда О.Татосиан, поблагодарив за прием, поздравил А.Баблояна с вступлением в должность спикера НС.
А.Баблоян поблагодарил за постоянно осуществляемые программы, благодаря которым спасены тысячи жизней, предупреждены   многие болезни.
Глава НС ответил на вопросы гостей, касающиеся перспектив развития Армении, урегулирования НК-проблемы, здравоохранения и других сфер.
22 сентября Председатель НС А.Баблоян принял члена Палаты лордов Соединенного Королевства, хирурга армянского происхождения Ара Дарзи. На встрече присутствовал Чрезвычайный и Полномочный посол РА в Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии А.Саркисян.Приветствуя гостя в парламенте, ...
22 сентября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности К.Нагапетян встретился с заместителем директора Женевского центра демократического контроля над вооруженными силами Филиппом Флури. В ходе встречи обсуждены вопросы сотрудничества парламентской комиссии и Центра на 20...
22 сентября вице-спикер НС М.Мелкумян, председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Н.Зограбян, секретарь парламентской фракции “Царукян” В.Энфиаджян встретились с членами делегации Консервативной партии Соединенного Королевства, прибывших в Армению по приглашению руководит...
Члены парламента Чехии посетили мемориал в Цицернакаберде
22 сентября находящаяся в Ереване делегация во главе с руководителем группы дружбы Чехия – Армения парламента Чехии Р.Бёнишем в сопровождении вице-спикера НС, руководителя группы дружбы Армения – Чехия Э.Шармазанова,  депутатов НС М.Есаян и В.Бостанджяна посетила мемориал в Цицернакаберде. Чешс...
22 сентября в фойе зала заседаний НС открылась выставка работ проживающего в Нью-Йорке известного арцахского живописца Рудика Петросяна, посвященная 26-й годовщине Независимости РА.  На открытии присутствовали Председатель НС А.Баблоян, депутаты НС, деятели искусства, журналисты, а также сотруд...
22 сентября на проходящем в Баку форуме ПА Евронест выступил глава делегации НС РА в ПА Евронест, председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Ашотян.Он поблагодарил Секретариат ПА Евронест и делегацию Азербайджана за организацию форума и приглашение, коснулся решения армянской делегации ...
22 сентября вице-спикер НС, руководитель парламентской группы дружбы Армения – Чехия Э.Шармазанов встретился с делегацией во главе с руководителем группы дружбы Чехия – Армения Палаты депутатов парламента Чехии Р.Бёнишем.На встрече присутствовали также депутаты НС М.Есаян, Г.Меликян, В.Бостанджян и ...
22 сентября Председатель НС А.Баблоян принял участие в мероприятии, посвященном 20-летию учреждения Армяно-американского центра здоровья, на котором присутствовали первая леди РА Р.Саргсян, министр здравоохранения РА Л.Алтунян,  министр диаспоры РА Гр.Акопян, бизнесмен и меценат Р.Варданян....