ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 22-ին ընդունել է Հայ օգնության ֆոնդի պատվիրակությանը` ՀՕՖ-ի տնօրենների խորհրդի անդամ Օսկար Թաթոսիանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը մասնակցել է ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ Արտակ Զեյնալյանը:
Խորհրդարանի ղեկավարը ողջունել է պատվիրակության անդամներին եւ բարձր գնահատել ՀՕՖ-ի հայրենանվեր գործունեությունն ինչպես աղետի գոտում, այնպես էլ Հայաստանի բազմաթիվ այլ բնակավայրերում ու Արցախում, որն սկիզբ է առել 1988 թվականից:
Արա Բաբլոյանը հպարտությամբ նշել է, որ ՀՕՖ-ի հետ համագործակցում է դեռեւս նրա ձեւավորման տարիներից:
ՀՀ ԱԺ նախագահը բարձր է գնահատել ՀՕՖ-ի օժանդակությունը Տավուշի մարզի սահմանամերձ համայնքներին, մասնավորապես «Աղքատության հաղթահարումը Տավուշի մարզում» ծրագիրը, որը նպատակ ունի աջակցելու Բերդի տարածաշրջանի բնակչությանը:
ՀՕՖ-ի տնօրենների խորհրդի անդամ Օսկար Թաթոսիանը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, շնորհավորել է Արա Բաբլոյանին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ:
Արա Բաբլոյանը շնորհակալություն է հայտնել մեծ նվիրումով եւ շարունակաբար իրականացված ծրագրերի համար, որոնց շնորհիվ փրկվել են հազարավոր կյանքեր, կանխարգելվել բազմաթիվ հիվանդություններ:
Արա Բաբլոյանը պատասխանել է նաեւ հյուրերին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանի զարգացման հեռանկարին, ԼՂ հիմնահարցի կարգավորմանը, առողջապահության եւ այլ ոլորտների:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 22-ին ընդունել է Միացյալ Թագավորության Լորդերի պալատի անդամ, հայազգի պրոֆեսոր, լորդ Արա Դարզիին: Հանդիպմանը ներկա էր Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանը: Ողջունելով հյուրերի...
Սեպտեմբերի 22-ին Ազգային ժողովի պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնեւի կենտրոնի փոխտնօրեն Ֆիլիպ Ֆլուրիի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հանձնաժողովի եւ Զինված ուժերի ժողովրդավարական ...
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանը, ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը, ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը սեպտեմբերի 22-ին հանդիպել են Միացյալ Թագավորության «Պահպանողական» կուսակցության պատվիրակության անդամների հետ, ով...
Չեխիայի խորհրդարանի անդամներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Երեւանում գտնվող Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի Չեխիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ռոբին Բյոհնիշի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Մարգարիտ Եսայանի եւ Վարդան Բոստ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում սեպտեմբերի 22-ին բացվել է արցախցի անվանի գեղանկարիչ, նյուրյորքաբնակ Ռուդիկ Պետրոսյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը: Այն նվիրված է Հայաստանի անկախության 26-րդ տարեդարձին: Միջոցառմանը ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ ԱԺ աշխա...
Բաքվում ընթացող Եվրանեսթ ԽՎ-ի կողմից կազմակերպված համաժողովում սեպտեմբերի 22-ին ելույթով հանդես է եկել Եվրանեսթ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը: Նա շնորհակալություն է հայտնել Եվրանեսթ ԽՎ-ի քարտուղարությանը եւ Ադրբեջանի...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 22-ին հանդիպել է Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի Չեխիա-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Ռոբին Բյոհնիշի գլխավորած պատվիրակության հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել  նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 22-ին մասնակցել է Հայ-ամերիկյան առողջության կենտրոնի հիմնադրման 20-ամյակին նվիրված միջոցառմանը, որին ներկա էին ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը, ՀՀ առողջապահության նախարար Լեւոն Ալթունյանը, ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, գործարար ու բարերար Ռո...
Սեպտեմբերի 22-ին` ժամը 13:00-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա միջազգային ճանաչում ունեցող գեղանկարիչ, արվեստի պրոֆեսոր Ռուդիկ Պետրոսյանի աշխատանքների ցուցահանդեսը` նվիրված ՀՀ անկախության օրվան: ...

On September 22, the Speaker of the RA National Assembly Ara Babloyan received the Delegation of the Fund for Armenian Relief (FAR) led by the member of the FAR Board of Directors Oscar Tatosian.
The member of the RA NA Way Out Faction Artak Zeynalyan took part in the meeting.
The Head of the Parliament welcomed the members of the Delegation for the pro-patriotic activities of the FAR in the disaster area, as well as in numerous settlements of Armenia and Artsakh, which had started since 1988.
Ara Babloyan has noted with pride that he has been cooperating with the FAR since the years of its formation.
The RA NA Speaker has highly assessed the assistance of the FAR to the borderline communities of Tavush Marz, particularly to the program Overcoming the Poverty in Tavush Marz , which has a goal to support the population of Berd region.
Thanking for the reception, the member of the FAR Board of Directors Oscar Tatosian congratulated Ara Babloyan on assuming the post of the RA National Assembly Speaker.
Ara Babloyan thanked Oscar Tatosian for the programs implemented continuously and with great devotion, due to which thousands of lives were saved and numerous diseases were prevented.
Ara Babloyan also answered the questions concerning the guests, which related to the development perspective of Armenia, the NK issue settlement, health care and other spheres.
On September 22, the Speaker of the RA National Assembly Ara Babloyan received the Member of the House of Lords of the United Kingdom, Armenian Professor, Lord Ara Darzi. The RA Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland Armen Sargsyan at...
On September 22, the Chair of the Standing Committee on Defense and Security of the National Assembly Koryun Nahapetyan met with the Deputy Director at the Geneve Centre for the Democratic Control of the Armed Forces (DCAF) Philipp Fluri. During the meeting the issues of cooperation between the Comm...
On September 22, the Deputy Speaker of the RA National Assembly Mikayel Melkumyan, the Chair of the RA NA Standing Committee on European Integration Naira Zohrabyan, the Secretary of the RA NA Tsarukyan Faction Vahe Enfiajyan met with the members of the Delegation of the Conservative Party of the Un...
Members of Czech Parliament Visit Tsitsernakaberd Memorial Complex
On September 22, the Delegation led by the Head of the Friendship Group Czech Republic-Armenia of the Chamber of Deputies of the Czech Republic Robin Bohnisch being in Yerevan accompanied by the RA NA Deputy Speaker, the Head of the RA NA Friendship Group Armenia-Czech Republic Eduard Sharmazanov, t...
On September 22, in the foyer next to the Session Hall of the RA National Assembly the exhibition of the works of the well-known New York based painter Rudik Petrosyan from Artsakh was opened. It is dedicated to the 26th anniversary of Independence of Armenia.The RA NA Speaker Ara Babloyan, the RA N...
On September 22, the Head of the RA NA Delegation to Euronest PA, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan delivered a speech in the Conference going on in Baku.He thanked the Euronest PA Secretariat and the Azerbaijani delegation for the organisation of the conf...
On September 22, the RA NA Deputy Speaker, the Head of the RA NA Friendship Group Armenia-Czech Republic Eduard Sharmazanov met with the Delegation led by the Head of the Friendship Group Czech Republic-Armenia of the Chamber of Deputies of the Czech Republic Robin Bohnisch.The RA NA deputies Margar...
On September 22, the Speaker of the RA National Assembly Ara Babloyan took part in the event dedicated to the 20th anniversary of the establishment of the Armenian-American Wellness Center (AAWC), which attended the RA First Lady Rita Sargsyan, the RA Minister of Healthcare Levon Altunyan, the RA Mi...