Հայաստան-Ռումինիա բարեկամական խմբի անդամները հյուրընկալել են Ռումինիայի հայ խորհրդարանականներին
ՀՀ Ազգային ժողովի Հայաստան-Ռումինիա բարեկամական խմբի ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը սեպտեմբերի 19-ին հանդիպել է Ռումինիայի խորհրդարանում Հայաստանի հետ բարեկամության խմբի նախագահ, Ռումինիայի Հայոց միության նախագահ Վարուժան Ոսկանյանի եւ Ռումինիայի խորհրդարանի պատգամավոր Էդուարդ Սիմոն Սարգսյանի հետ: Հանդի...
Երեւանում սեպտեմբերի 19-ին տեղի է ունեցել ԵՄ համաֆինանսավորմամբ «Հայաստանում արտաքին աուդիտի համակարգի անկախության, արդյունավետության եւ թափանցիկության հզորացում» ծրագրի փակման արարողությունը եւ մեկնարկել է «Հանրային ֆինանսների կառավարում Հարավային Կովկասում» 2017-2020թթ. ծրագիրը։ ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկա...
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովը նիստ է գումարել
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովն Արմեն Աշոտյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 19-ի նիստում քննարկել եւ ՀՀ ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկելու համար դրական եզրակացություն է տվել 2013 թվականի հոկտեմբերի 10-ին Կումամոտոյում ստորագրված «Սնդիկի վերաբերյալ» Մինամատայի կոնվեն...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 19-ին ընդունել է ԱՄՆ կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի պատվիրակության անդամներին: Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար Արփինե Հովհաննիսյանը, ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը, «Ելք» խմբակցության ...

Members of Friendship Group Armenia-Romania Host Armenian Parliamentarians of Romania
On September 19, the Head of the RA National Assembly Armenia-Romania Friendship Group Vahram Baghdasaryan met with the Chairman of the Friendship Group with Armenia in the Romanian Parliament, the Chairman of the Armenian Union of Romania Varujan Vosganian and the Member of Parliament of Romania Lu...
On September 19, in Yerevan by the EU co-financing the closing ceremony of the project Strengthening of Independence, Effectiveness and Transparency of the Armenian External Audit System was held and the project Public Finance Management (PFM) in the South Caucasus in 2017-2020 was launched. The Cha...
RA NA Standing Committee Convenes a Sitting
At September 19 sitting moderated by Armen Ashotyan the RA NA Standing Committee on Foreign Relations debated and the endorsed the RA draft law on Ratifying the Minamata Convention (with enclosed statement) on Mercury signed in Kumamoto on 10 October 2013 for including it in the draft law of the RA ...
On September 19, the RA NA Speaker Ara Babloyan received the members of the Delegation of the House of Representatives of the U.S. Congress.The RA NA Deputy Speaker, the Head of the RA NA RPA Faction Vahram Baghdasaryan, the Head of the Way Out Faction Nikol Pashinyan, the Secretary of the ARF Facti...