Հայաստան-Ռումինիա բարեկամական խմբի անդամները հյուրընկալել են Ռումինիայի հայ խորհրդարանականներին
ՀՀ Ազգային ժողովի Հայաստան-Ռումինիա բարեկամական խմբի ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը սեպտեմբերի 19-ին հանդիպել է Ռումինիայի խորհրդարանում Հայաստանի հետ բարեկամության խմբի նախագահ, Ռումինիայի Հայոց միության նախագահ Վարուժան Ոսկանյանի եւ Ռումինիայի խորհրդարանի պատգամավոր Էդուարդ Սիմոն Սարգսյանի հետ: Հանդի...
Երեւանում սեպտեմբերի 19-ին տեղի է ունեցել ԵՄ համաֆինանսավորմամբ «Հայաստանում արտաքին աուդիտի համակարգի անկախության, արդյունավետության եւ թափանցիկության հզորացում» ծրագրի փակման արարողությունը եւ մեկնարկել է «Հանրային ֆինանսների կառավարում Հարավային Կովկասում» 2017-2020թթ. ծրագիրը։ ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկա...
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովը նիստ է գումարել
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովն Արմեն Աշոտյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 19-ի նիստում քննարկել եւ ՀՀ ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկելու համար դրական եզրակացություն է տվել 2013 թվականի հոկտեմբերի 10-ին Կումամոտոյում ստորագրված «Սնդիկի վերաբերյալ» Մինամատայի կոնվեն...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 19-ին ընդունել է ԱՄՆ կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի պատվիրակության անդամներին: Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար Արփինե Հովհաննիսյանը, ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը, «Ելք» խմբակցության ...

Встреча армянских парламентариев Румынии с членами группы дружбы Армения - Румыния
19 сентября руководитель парламентской группы дружбы Армения – Румыния В.Багдасарян встретился с председателем группы дружбы с Арменией парламента Румынии, председателем Армянского союза Румынии В.Восканяном и депутатом парламента Румынии Э.С.Саргсяном.  Во встрече участвовали депутаты НС Г.Мел...
19 сентября в Ереване состоялась церемония закрытия софинансируемой Евросоюзом программы “Усиление, эффективность и прозрачность системы внешнего аудита в Армении” и старта программы “Управление общественными финансами на Южном Кавказе в 2017-2020 гг.”. Председатель Постоянной комиссии НС по финансо...
19 сентября Постоянная комиссия НС по внешним связям под председательством А.Ашотяна обсудила и вынесла положительное заключение по проекту закона РА о ратификации конвенции Минамата “О ртути” (с приложенным заявлением), подписанной 10 октября 2013 г. в Кумамато – для включения в проект повестк...
19 сентября Председатель НС А.Баблоян принял членов делегации Палаты представителей Конгресса США.Во встрече участвовали вице-спикер НС, руководитель парламентской группы дружбы Армения – США А.Оганнисян, руководитель фракции РПА В.Багдасарян, руководитель фракции “Елк” Н.Пашинян, секретарь фракции ...