Արմեն Աշոտյանը Ստրասբուրգում մասնակցում է Եվրանեսթ ԽՎ-ի Բյուրոյի նիստին
Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի Բյուրոյի նիստին մասնակցելու համար սեպտեմբերի 12-15-ն աշխատանքային այցով Ստրասբուրգում է գտնվում Եվրանեսթ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արմեն Աշոտյանը:
Բյուրոյի նիստի օրակարգում ներառված են այս տարի Կիեւում կայանալիք Եվրանեսթ ԽՎ-ի լիագումար նիստի ծրագրի եւ օրակարգի քննարկումները, Եվրանեսթ ԽՎ-ի աշխատանքների արդյունավետության բարձրացմանն առնչվող առաջարկություններ:
Նախատեսված է նաեւ հանդիպում Արեւելյան գործընկերության ազգային պատվիրակությունների միջեւ:
Այցի շրջանակում նախատեսվում է նաեւ Արմեն Աշոտյանի մասնակցությունը Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նիստին, որի ընթացքում կքննարկվի Եվրոպական խորհրդարանի զեկույցը՝ Արեւելյան գործընկերության 2017 թվականի նոյեմբերին կայանալիք գագաթաժողովին ընդառաջ:
Սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները:...
Արեւելյան գործընկերության երկրներում կանանց առողջության եւ գենդերային հավասարության խթանմանը նվիրված համաժողովին մասնակցելու համար 2017 թվականի սեպտեմբերի 21-23-ը Բաքու (Ադրբեջանական Հանրապետություն) կգործուղվեն Եվրանեսթ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արմեն Աշոտյանը եւ պատվիրակության անդամ Մանե...
Արա Բաբլոյանը ներկա է գտնվել Շվեյցարիայի Ազգային տոնին նվիրված ընդունելությանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 12-ին «Երեւան» երկաթուղային կայարանում ներկա է գտնվել Շվեյցարիայի Ազգային տոնին նվիրված ընդունելությանը, որի ընթացքում կայացել է շվեյցարացի արվեստագետ Ֆելիչե Վարինիի «Վեցանկյուններ, շրջաններ եւ սեղաններ» ցուցահանդեսի բացումը: ...

Armen Ashotyan Takes Part in Euronest PA Bureau Meeting in Strasbourg
The Head of the RA NA Delegation to Euronest Parliamentary Assembly (PA) Armen Ashotyan is in Strasbourg on a working visit on September 12-15 to take part in the Bureau Meeting of the Euronest PA.
The discussions of the programme and the agenda of the Euronest PA Plenary Session to be held in Kiev this year, recommendations relating to the rise of efficiency of the Euronest PA works are included in the agenda of the Bureau Session.
A meeting is also scheduled with the national delegations of the Eastern Partnership.
Within the framework of the visit Armen Ashotyan's participation in the meeting of the Committee on Foreign Affairs of the European Parliament is also designed, during which the report of the European Parliament ahead of the Summit to be held in November 2017 of the Eastern Partnership will be discussed.
On September 13, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings and by voting passed the legislative initiatives debated in the previous day.By the proposal of the RA NA Speaker Ara Babloyan the deputies welcomed the students and lecturers of the Faculty of Philosophy of Yerevan...
Ara Babloyan Attends Reception Dedicated to National Day of Switzerland
On September 12, in Yerevan Railway Station the President of the RA National Assembly Ara Babloyan attended the reception dedicated to the National Day of Switzerland, during which the opening of the exhibition Hexagons, Circles and Trapeza by the Swiss Artist Felice Varini took place.The Ambassador...