ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի ներկայացուցչին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը հուլիսի 21-ին ընդունել է ՀՀ-ում Միավորված ազգերի կազմակերպության (ՄԱԿ) մանկական հիմնադրամի (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչային:
Ողջունելով հյուրին` ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նշել է, որ կանանց եւ երեխաների իրավունքների պաշտպանության խնդիրը մշտապես իր ուշադրության կենտրոնում է: Խորհրդարանի ղեկավարը վստահեցրել է, որ ՄԱԿ-ի հետ համատեղ իրականացվող միջոցառումներն ու ծրագրերը, որոնք վերաբերում են մասնավորապես երեխաների հիմնախնդիրներին, շարունակական կլինեն եւ կնպաստեն երեխաների իրավունքների լիարժեք պաշտպանությանը:
Տանյա Ռադոչայը կարեւորել է վերջին տարիներին Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների գործընթացը, որը միտված է պաշտպանելու երեխաների` ընտանեկան միջավայրում մեծանալու եւ որակյալ կրթություն ստանալու իրավունքները:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել արատներով ծնված երեխաների խնդիրներին, որդեգրման ու խնամակալության հարցերին, խոցելի եւ ուշադրությունից դուրս մնացած երեխաների իրավունքների պաշտպանության հարցում առկա բացերին:
Արա Բաբլոյանն ու Տանյա Ռադոչայը պատրաստակամություն են հայտնել անել հնարավորը երեխաների իրավունքների պաշտպանությանն ուղղված խնդիրների լուծման հարցում: Ոլորտի վիճահարույց հարցերը վեր հանելու նպատակով ընդլայնված քննարկումներ կազմակերպելու պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել:

On July 21, the Speaker of the RA National Assembly Ara Babloyan received Tanja Radocaj, the Representative of the UN Children’s Fund (UNICEF).
Welcoming the guest, the RA NA Speaker Ara Babloyan has noted that the problem of the protection of women’s and children’s rights is always at the center of his attention. The Head of the parliament has assured that the events and programs being jointly implemented with the UN, which particularly relate to children’s problems, will be continuous and will promote the full protection of children’s rights.
Tanja Radocaj has highlighted the process of the reforms being implemented in Armenia, which is aimed at the protection of the children’s rights to grow up in the family atmosphere and receive qualified education.
At the meeting the sides touched upon the problems of the children born with defects, the issues of adoption and custody, the gaps existing in protection of the rights of vulnerable children and being left out of attention.
Ara Babloyan and Tanja Radocaj expressed readiness to do the utmost in the solution of the problems directed to the protection of children’s rights. An agreement was reached to organize expanded discussions for raising the disputable issues of the sphere.