ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Կորյուն Նահապետյանը, Գագիկ Մելիքյանը, Գեւորգ Պետրոսյանը, Ռոմիկ Մանուկյանը, Գեւորգ Գորգիսյանը եւ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը, հունիսի 16-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ Արցախում այցելել են առաջնագիծ եւ զորամասերից մեկը:
Արա Բաբլոյանը ծանոթացել է սահմանը պաշտպանող զինվորների ծառայության եւ կեցության պայմաններին, զորամասին նվիրել համակարգիչներ, տեխնիկա եւ այլ անհրաժեշտ իրեր:
Այնուհետեւ պատվիրակության անդամներն այցելել են զինվորական հոսպիտալ, որին ՀՀ ԱԺ նախագահի կողմից տրամադրվել են բժշկական սարքավորումներ եւ դեղորայք: Հոսպիտալում Արա Բաբլոյանը զրուցել է զինվորների հետ, հետաքրքրվել բուժման ընթացքով եւ նրանց առողջական վիճակով՝ մաղթելով շուտափույթ ապաքինում:
Հունիսի 16-ին Ստեփանակերտում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Հայկական քաղաքական կուսակցությունների երրորդ ֆորումին: Արա Բաբլոյանը հանդես է եկել ելույթով, որում նշել է. «Միջկուսակցական ֆորումի հարգելի մասնակիցներ, հարգարժան գործընկերներ, ողջունում եմ Հայկական ք...

On June 16, the delegation led by the RA NA Speaker Ara Babloyan, comprised of the RA NA deputies Koryun Nahapetyan, Gagik Melikyan, Gevorg Petrosyan, Romik Manukyan, Gevorg Gorgisyan and the NA Chief of Staff, General Secretary Ara Saghatelyan, visited the frontline and one of the military units in Artsakh with the Speaker of the National Assembly of the Artsakh Republic Ashot Ghulyan.
Ara Babloyan got acquainted with the soldiers’ service and living conditions, presented computers, technology and other necessary items to the military unit.
Afterwards the members of the delegation visited the military hospital, which  was provided with medical equipment and medicineby the RA NA Speaker. In the hospital Ara Babloyan talked with the soldiers, got interested in the treatment process and their health situation, wishing them quick recovery.
On June 16, the delegation led by the RA NA Speaker Ara Babloyan participated in the Third Forum on Armenian Political Parties in Stepanakert. Ara Babloyan came up with a speech, which said:“Distinguished guests of the Inter-party Forum, Honourable colleagues,I welcome you, the participants of the F...