Հունիսի 14-ին Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ Էմոմալի Ռահմոնն այցելել է ՀՀ Ազգային ժողով: Հանդիպմանը ներկա են եղել խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարներ եւ ներկայացուցիչներ: Ողջունելով Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահին Ազգային ժողովում՝ Արա Բաբլոյանը նշել է, որ ուրախ է խորհրդարանում հյուրը...
Արա Բաբլոյանը ներկա է գտնվել Արյունաբանական կենտրոնի բացմանը
Հունիսի 14-ին` Արյան դոնորի միջազգային օրը, Մխիթար Հերացու անվան Երեւանի պետական բժշկական համալսարանի թիվ 1 հիվանդանոցային համալիրում բացվել է Արյունաբանական կենտրոն: Կենտրոնի բացման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը: Խորհրդարանի նախագահը շրջել է նորաբաց լա...
ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Արցախ
Հունիսի 15-17-ը Արցախի Հանրապետություն կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Այցի շրջանակում խորհրդարանական պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 14-ին ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլունին: Արա Բաբլոյանը, ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում, բարձր է գնահատել հայ-չինական հարաբերությունների ներկա մակարդակը՝ հիմնված երկարամյա բարեկամության վրա: ՀՀ ԱԺ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հունիսի 14-ին ընդունել է Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային ծրագրի ղեկավար Թոմաս Շրապելին: Ողջունելով հյուրին Ազգային ժողովում՝ Արմեն Աշոտյանը նշել է, որ հանձնաժողովը բարձր է գնահատում հիմնադրամի ...

On June 14, the President of the Republic of Tajikistan Emomali Rahmon visited the RA National Assembly.Heads and representatives of the parliamentary factions attended the meeting.Welcoming the President of the Republic of Tajikistan in the National Assembly, Ara Babloyan has noted that he is happy...
Ara Babloyan Attends Opening of Haematology Centre
On June 14, on World Blood Donor Day a Haematology Centre was opened in Mkhitar Heratsi Yerevan State Medical University N 1 Hospital Complex. The RA National Assembly Speaker Ara Babloyan took part in the solemn opening of the Centre. The Speaker of the parliament took a tour in the newly opened la...
Delegation of RA NA Speaker is to Leave for Artsakh
On June 15-17 the delegation led by the RA NA Speaker Ara Babloyan will leave for the Republic of Artsakh. Within the framework of the visit the parliamentary delegation will have meetings with the President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan and the Speaker of the National Assembly Ashot Ghulyan...
On June 14, the RA NA President Ara Babloyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to Armenia Tian Erlong.Welcoming the Ambassador in the parliament, Ara Babloyan highly assessed the current level of the Armenian-Chinese relations based on the lo...
On June 14, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations received the Head of Konrad Adenauer Foundation Stiftung/Foundation (KAS) South Caucasus Regional Programme Thomas Schrapel. Welcoming the guest in the National Assembly, Armen Ashotyan has noted that the Committee highl...