ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 7-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով :
Հունիսի 5-8-ը Ռուսաստանի Խանտի Մանսիսկի ինքնավար մարզում տեղի ունենալիք Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 29-րդ նիստի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով ՌԴ մայրաքաղաքում գտնվող հայկական պատվիրակությ...
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի քաղաքական եւ ժողովրդավարության հարցերի հանձնաժողովի նիստի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2017 թ. հունիսի 13-16-ը Բորնհոլմ (Դանիայի Թագավորություն) կգործուղվի ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Արմեն Ռուստամյանը: Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի (ՖԽ...

By the decision of the RA NA Speaker Ara Babloyan, under Article 100 of the RA Constitution and Article 41 of the RA law Rules of Procedure of the National Assembly, at the initiative of the government, on June 7, at 11:00 a.m. the RA NA extraordinary sitting will be convened by the initiator’s established agenda.
On June 5, the Armenian delegation led by Hermine Naghdalyan, being in the RF capital to take part in the works of the 29th sitting of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the National Assembly of the Republic of Armenia and the Federal Assembly of the Russian Federation to be he...