Արա Բաբլոյանը շնորհավորել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Երվանդ Ղազանչյանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ծննդյան 80-ամյակի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Երվանդ Ղազանչյանին: Շնորհավորական ուղերձում ասված է.
«Հարգելի պարոն Ղազանչյան,
շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 80-ամյակի առթիվ:
Թատերական ժանրն ու դերասանական խաղը ռեժիսորի Ձեր հմուտ ղեկավարությամբ վարպետորեն են համաձուլվել այն բազմաթիվ բեմադրություններում, որոնք տարիներ շարունակ կյանքի եք կոչել տարբեր թատրոններում ու բեմերում` հարստացնելով մեր մշակույթը: Ստեղծագործական ուրույն ձեռագրի շնորհիվ Դուք մնայուն հետք եք թողնում հայրենական թատերարվեստում, որտեղ արժանիորեն եք դրսեւորում նաեւ կազմակերպչի Ձեր ունակությունները:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորելով ծննդյան հոբելյանի առթիվ` մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, ստեղծագործական հաջողություններ եւ ամենայն բարիք»:
ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 29-րդ նիստի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2017 թվականի հունիսի 4-8-ը Մոսկվա եւ Խանտի Մանսիսկ (Ռուսաստանի Դաշնություն) կգործուղվեն Միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Հերմինե Նաղդ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հունիսի 2-ին ընդունել է Ֆինլանդիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արյա Մակոնենին եւ Ֆինլանդիայի ԱԳՆ առեւտրային հարցերով խորհրդական Սառա Օհլսին: Ողջունելով հյուրերին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Արմեն Աշոտյանը կարեւորել է...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 2-ին ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ժան-Ֆրանսուա Շարպանտիեին: Ողջունելով դեսպանին Ազգային ժողովում՝ Արա Բաբլոյանը կարեւորել է Ֆրանսիայի հետ քաղաքական, տնտեսական եւ մշակութային հարաբերությունների հետագա խորացումը: ՀՀ ԱԺ նա...

The RA NA President Ara Babloyan sent a congratulatory message to the Artistic Director of Hakob Paronyan State Musical Comedy theatre, the RA People’s Artist Yervand Ghazanchyan on the occasion of his 80th birth anniversary. The congratulatory message reads:
“Dear Mr Ghazanchyan,
The theatrical genre and the actors’ performance under your director’s skillful leadership were artistically mixed in the numerous performances, which you brought to life at different theatres and stages through many years, enriching our culture. Due to your unique creative handwriting you leave a noticeable trace in the local theatrical art, where you deservedly show your organizer’s abilities.
Once again congratulating you on your jubilee, I wish you health, creative successes and all the best.”
Armen Ashotyan: Signing of New Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement is Important not only for Armenia, but also for EU
On June 2, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Finland to Armenia Arja Makkonen and the Commercial Counsellor of the Ministry for Foreign Affairs Sara Ohls.Welcoming the guests in t...
On June 2, the RA NA President received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of France to Armenia Jean-Francois Charpentier.Welcoming the Ambassador in the National Assembly, Ara Babloyan highlighted the further deepening of the political, economic and cultural relations ...