Մայիսի 31-ին տեղի են ունեցել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստեր, որոնց օրակարգերում եղել է հանձնաժողովների նախագահների տեղակալների ընտրության հարցը:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 138-րդ հոդվածի համաձայն՝ ընտրվել են ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահների տեղակալները:
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ է ընտրվել ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության անդամ Աղվան Վարդանյանը:
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում ընտրվել է ՀՀԿ խմբակցության անդամ Հերմինե Նաղդալյանը:
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ է ընտրվել ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Կարեն Ավագյանը:
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ է ընտրվել ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Սամվել Ֆարմանյանը:
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ է ընտրվել ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության անդամ Դավիթ Մանուկյանը:
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ է ընտրվել ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Ռուստամ Մախմուդյանը:
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ է ընտրվել ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Արաիկ Հովհաննիսյանը:
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ է ընտրվել ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության անդամ Արգամ Աբրահամյանը:
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ է ընտրվել ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ Մանե Թանդիլյանը:

On May 31, sittings of the RA NA Standing Committees were held, and the item of the election of the Deputy Chairs of the Committees was on the agendas.
Under Article 138 of the RA Constitutional Law Rules of Procedure of the National Assembly, the Deputy Chairs of the NA Standing Committees were elected.
The member of the NA ARF Faction Aghvan Vardanyan was elected Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs.
The member of the RPA Faction Hermine Naghdalyan was elected Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations.
The member of the RPA Faction Karen Avagyan was elected Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport.
The member of the RPA Faction Samvel Farmanyan elected Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on European Integration.
The member of the NA Tsarukyan Faction David Manukyan was elected Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Defense and Security.
The member of the RPA Faction Rustam Makhmudyan was elected Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs and Protection of Human Rights.
The member of the RPA Faction Araik Hovhannisyan was elected Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment.
The member of the NA Tsarukyan Faction Argam Abrahamyan was elected Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs.
The member of the Way Out faction Mane Tandilyan was elected Deputy Chair of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs.