ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը մայիսի 31-ին Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ գումարած նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է «Պետական պաշտոններ զբաղեցրած անձանց սոցիալական երաշխիքների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը։
Հիմնական զեկուցող, ՀՀ արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Արթուր Հովհաննիսյանը տեղեկացրել է, որ կառավարությունը լրամշակել է օրենքի նախագիծը։ Ըստ այդմ՝ 9-րդ հոդվածի 3-րդ մասում հանվել են «մինչեւ 2017թ. հուլիսի 1-ը» բառերը եւ ավելացվել է նոր պարբերություն՝ «2017 թվականի հուլիսի 1-ի դրությամբ առնվազն 20 օրացուցային տարվա մասնագիտական աշխատանքային ստաժ ունենալու դեպքում կենսաթոշակ է նշանակվում այն անձանց, ովքեր դատախազի կամ հատուկ քննչական ծառայության ծառայողի պաշտոնում նշանակվել են մինչեւ հունիսի 1-ը՝ «ՀՀ քննչական կոմիտեի մասին» ՀՀ օրենքի 51-րդ հոդվածի 3-րդ մասի համաձայն՝ քննչական կոմիտեի ծառայողի պաշտոն զբաղեցնելուց հետո»։
Քննարկման արդյունքում հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել օրենքի նախագծին՝ արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկելու համար։
Հունիսի 1-ին՝ ժամը 13:00-ին, բոլորին սիրով հրավիրում ենք Ազգային ժողովի այգի
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում, ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի հովանու ներքո Երեխաների իրավունքների պաշտպանության օրվա կապակցությամբ խորհրդարանի այգում տեղի կունենա տոնական ուրախ միջոցառում: Հունիսի 1-ին` ժամը 13:00-ին, բոլորին սիրով հրավիրում ենք Ազգային ժողովի այգի: ...
Մայիսի 31-ին տեղի է ունեցել ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը: Պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանը եւ պատվիրակության անդամ Էդմոն Մարուքյանը մանրամասներ են ներկայացրել մայիսի 26-29-ը Թբիլիսիում կայացած ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի գարնանային նստաշրջան...
Մայիսի 31-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը: Պատգամավորները ողջունել են ԱԺ արտահերթ նիստի աշխատանքին հետեւող Երեւանի պետական համալսարանի ուսանողներին: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը տեղեկացրել է, որ ստացվել է ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի արձանագրությունը՝ Ազ...
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահները հանդիպել են էստոնացի գործընկերների հետ
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը եւ ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը մայիսի 30-ին ընդունել են Էստոնիայի խորհրդարանի արտաքին գործերի հանձնաժողովի նախագահ Մարկո Միհքելսոնին եւ պետական պաշտպանության...

31 мая на заседании Постоянной комиссии по здравоохранению и социальным вопросам НС   под председательством А.Акопяна во втором чтении обсуждался проект о внесении изменения и дополнения в закон РА “О социальных гарантиях лицам, занимавшим государственные должности”.
Основной докладчик, первый заместитель министра юстиции РА А.Ованнисян сообщил, что правительство доработало проект закона.
В итоге дебатов Комиссия вынесла положительное заключение по проекту – для обсуждения его на внеочередном заседании во втором чтении.
1 июня, в 13:00 часов, всех любезно приглашаем в парк НС
В рамках программы НС “Открытые двери” под патронатом Председателя НС А.Баблояна в связи с Днем защиты прав детей в парламентском парке состоится веселое праздничное мероприятие.1 июня, в 13:00 часов, всех любезно приглашаем в парк НС  ...
31 мая состоялась пресс-конференция делегации НС РА в ПА НАТО. Глава делегации К.Нагапетян и член делегации Э.Марукян сообщили подробности работы состоявшейся 26-29 мая в Тбилиси весенней сессии ПА НАТО.В оценке докладчиков делегация НС РА приняла активное участие в работе  весенней сессии ПА Н...
31 мая Национальное Собрание продолжило работу внеочередного заседания. Председатель НС А.Баблоян сообщил, что получен протокол ЦИК РА о вручении мандатов депутатам Г.Петросяну, А.Назаряну и Н.Арустамян по избирательным спискам блока “Царукян” вместо прекративших свои полномочия депутатов по избират...
Председатели постоянных комиссий НС встретились с эстонскими коллегами
30 мая председатели постоянных комиссий по внешним связям и по вопросам обороны и безопасности НС А.Ашотян и К.Нагапетян приняли председателя Комиссии по иностранным делам парламента Эстонии М.Михкельсона и председателя Комиссии по государственной обороне Х.Хансо.Приветствуя гостей, А.Ашотян и К.Наг...