ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը մայիսի 31-ին Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ գումարած նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է «Պետական պաշտոններ զբաղեցրած անձանց սոցիալական երաշխիքների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը։
Հիմնական զեկուցող, ՀՀ արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Արթուր Հովհաննիսյանը տեղեկացրել է, որ կառավարությունը լրամշակել է օրենքի նախագիծը։ Ըստ այդմ՝ 9-րդ հոդվածի 3-րդ մասում հանվել են «մինչեւ 2017թ. հուլիսի 1-ը» բառերը եւ ավելացվել է նոր պարբերություն՝ «2017 թվականի հուլիսի 1-ի դրությամբ առնվազն 20 օրացուցային տարվա մասնագիտական աշխատանքային ստաժ ունենալու դեպքում կենսաթոշակ է նշանակվում այն անձանց, ովքեր դատախազի կամ հատուկ քննչական ծառայության ծառայողի պաշտոնում նշանակվել են մինչեւ հունիսի 1-ը՝ «ՀՀ քննչական կոմիտեի մասին» ՀՀ օրենքի 51-րդ հոդվածի 3-րդ մասի համաձայն՝ քննչական կոմիտեի ծառայողի պաշտոն զբաղեցնելուց հետո»։
Քննարկման արդյունքում հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել օրենքի նախագծին՝ արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկելու համար։
Հունիսի 1-ին՝ ժամը 13:00-ին, բոլորին սիրով հրավիրում ենք Ազգային ժողովի այգի
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում, ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի հովանու ներքո Երեխաների իրավունքների պաշտպանության օրվա կապակցությամբ խորհրդարանի այգում տեղի կունենա տոնական ուրախ միջոցառում: Հունիսի 1-ին` ժամը 13:00-ին, բոլորին սիրով հրավիրում ենք Ազգային ժողովի այգի: ...
Մայիսի 31-ին տեղի է ունեցել ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը: Պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանը եւ պատվիրակության անդամ Էդմոն Մարուքյանը մանրամասներ են ներկայացրել մայիսի 26-29-ը Թբիլիսիում կայացած ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի գարնանային նստաշրջան...
Մայիսի 31-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը: Պատգամավորները ողջունել են ԱԺ արտահերթ նիստի աշխատանքին հետեւող Երեւանի պետական համալսարանի ուսանողներին: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը տեղեկացրել է, որ ստացվել է ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի արձանագրությունը՝ Ազ...
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահները հանդիպել են էստոնացի գործընկերների հետ
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը եւ ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը մայիսի 30-ին ընդունել են Էստոնիայի խորհրդարանի արտաքին գործերի հանձնաժողովի նախագահ Մարկո Միհքելսոնին եւ պետական պաշտպանության...

On May 31, at the sitting convened by Hakob Hakobyan the RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs in the second reading debated the draft law on Social Guarantees of State Officials.
The key speaker, the RA First Deputy Minister of Justice Artur Hovhannisyan informed that the government revised the draft law.
As a result of debate the Committee endorsed the draft law for considering it in the second reading at the extraordinary sitting.
On June 1 at 13:00 We Kindly Invite Everybody to National Assembly Park
Within the framework of the RA NA Open Doors programme, under the sponsorship of the RA NA Speaker Ara Babloyan, on Children’s Rights Protection Day a festive joyful event will take place in the Parliament Park.On June 1, at 13:00 we kindly invite everybody to the National Assembly Park. ...
On May 31, the press conference of the RA NA delegation to the NATO Parliamentary Assembly took place. The Head of the Delegation Koryun Nahapetyan and delegation member Edmon Marukyan presented details on the works of NATO PA Spring Session held on May 26-29 in Tbilisi.   According to the...
On May 31, the RA National Assembly continued the work of the extraordinary sitting. The deputies welcomed the students of Yerevan State University, who were observing the NA extraordinary sitting. The Speaker of the RA National Assembly Ara Babloyan informed about the candidates Gevorg Petrosyan, H...
Chairs of RA NA Standing Committees Meet with Estonian Counterparts
On May 30, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan and the Chair of the RA NA Standing Committee on Defence and Security Koryun Nahapetyan received the Chair of the Foreign Affairs Committee Marko Mihkelson and the Chair of the National Defence Committee of the ...