Մայիսի 18-ին ՀՀ օրհներգի հնչյունների ներքո մեկնարկել է ՀՀ ԱԺ վեցերորդ գումարման առաջին նստաշրջանի աշխատանքը: «ՀՀ ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի համաձայն՝ մինչեւ խորհրդարանի նախագահի ընտրությունն ԱԺ նիստերը վարել է տարիքով ավագ պատգամավոր Կնյազ Հասանովը: Առաջին նստաշրջանի բացման առթիվ նորընտիր խորհրդարանին ող...
Շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Մեծարգո պարոն Բաբլոյան, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ: Պետականության վերականգնումից ի վեր Հայաստանի խորհրդարանն իր նշանակալի դերն է ունեցել երկրում հաշվետու ...
«Հարգելի՛ նախագահող, Ազգային ժողովի հարգելի՛ պատգամավորներ, շնորհակալ եմ Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում իմ թեկնածությունն առաջադրելու համար: Ես իմ երախտագիտությունն եմ հայտնում ՀՀ Նախագահին, Հանրապետական կուսակցության իմ գործընկերներին նման վստահության համար: Այդ վստահությունը ստիպում է ինձ մեր ե...

18 мая под звуки Гимна РА стартовала первая сессия НС шестого созыва.  Согласно закону “Регламент НС РА”, до избрания спикера парламента, заседания НС ведет старейший по возрасту депутат К.Гасанов.В связи с началом первой сессии новоизбранный парламент приветствовал Президент РА С.Саргсян. Выст...
В поздравлении говорится:“Многоуважаемый господин Баблоян, от имени Национального Собрания Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас с избранием на должность Председателя Национального Собрания РА.С восстановлением государственности парламент Армении сыграл весомую роль в деле обеспеч...
“Уважаемый председательствующий, уважаемые депутаты НС, благодарю за  выдвижение моей кандидатуры на должность Председателя НС. Я выражаю свою признательность Президенту РА, коллегам по Республиканской партии за такое доверие. Это доверие заставляет меня в этот переходный период развития страны...