ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ծննդյան 70-ամյակի առթիվ շնորհավորել է Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ. Տ. Տ. Արամ Առաջինին:
ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես նշվում է.
«Ձեր կյանքն աստվածահաճո եւ անձնվեր ծառայություն է ժողովրդին եւ Հայաստանյայց առաքելական սուրբ եկեղեցուն: Ձեր երկարամյա հոգեւոր եւ գիտական գործունեությունը, Մայրավանքի սրբազան կամարների ներքո Ձեր կողմից բարձրացվող աղոթքները ոգեւորիչ ուժ եւ աջակցություն են մեր ժողովրդի զավակների համար: Այն անդադրում ջանքերը, որ ծավալում եք ի շահ ազգապահպանության եւ մեր պատմամշակութային ու հոգեւոր ժառանգության պահպանման, Ձեզ արժանացրել են ամենաբարձր հարգանքի»:
Ազգային ժողովի նախագահը հոբելյարին մաղթել է առողջություն, արեւշատություն եւ անսպառ եռանդ:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է ժողովրդական արտիստուհի, Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր Մեդեա Աբրահամյանին: ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Ձեր ողջ կյանքը նվիրել եք արվեստին՝ լինելով հայ թավջութակի դպրոցի հիմնադիրներ...
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձում ասվում է.«Սիրելի՛ կանայք, շնորհավորում եմ ձեզ Կանանց տոնի առթիվ: Այն ջերմությունը, որ կնոջ շնորհիվ ստեղծվում է ընտանիքում, յուրահատուկ է:Այն երջանկությունը, որ կնոջ շնորհիվ թեւածում է ընտանիքում, անչափելի է: Համերաշխության եւ հանդուրժողականության ...

Председатель НС Г.Саакян в связи с 70-летием поздравил Его Святейшество Католикоса Великого Дома Киликийского Арама Первого.
В послании, в частности, сказано:
“Ваша жизнь – богоугодное и беззаветное служение народу и святой Армянской Апостольской церкви. Ваша многолетняя духовная и научная деятельность, звучащие под священными сводами Майраванка Ваши молитвы – вдохновляющая сынов нашего народа сила и поддержка. Неустанные усилия на благо сохранения нации и нашего историко-культурного и духовного наследия удостоили Вас высочайшего уважения”.
Председатель НС пожелал юбиляру здоровья, долголетия и неиссякаемой энергии.
Председатель НС Г.Саакян поздравил Народную артистку Армении, профессора Ереванской государственной консерватории Медею Абраамян  в связи с днем рождения.В поздравительном послании Председателя НС отмечено:“Вы всю свою жизнь посвятили искусству, являясь одной из основательниц армянской виолонче...
“Дорогие женщины, поздравляю вас с Женским праздником!  Создаваемое женщиной  в семье тепло – особое. Создаваемое женщиной  счастье в семье – неизмеримо. Создаваемая женщиной  атмосфера согласия и терпимости в семье – неоценима.Государство – большая семья, где счастье, согласие и...