ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ծննդյան 70-ամյակի առթիվ շնորհավորել է Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ. Տ. Տ. Արամ Առաջինին:
ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես նշվում է.
«Ձեր կյանքն աստվածահաճո եւ անձնվեր ծառայություն է ժողովրդին եւ Հայաստանյայց առաքելական սուրբ եկեղեցուն: Ձեր երկարամյա հոգեւոր եւ գիտական գործունեությունը, Մայրավանքի սրբազան կամարների ներքո Ձեր կողմից բարձրացվող աղոթքները ոգեւորիչ ուժ եւ աջակցություն են մեր ժողովրդի զավակների համար: Այն անդադրում ջանքերը, որ ծավալում եք ի շահ ազգապահպանության եւ մեր պատմամշակութային ու հոգեւոր ժառանգության պահպանման, Ձեզ արժանացրել են ամենաբարձր հարգանքի»:
Ազգային ժողովի նախագահը հոբելյարին մաղթել է առողջություն, արեւշատություն եւ անսպառ եռանդ:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է ժողովրդական արտիստուհի, Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր Մեդեա Աբրահամյանին: ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Ձեր ողջ կյանքը նվիրել եք արվեստին՝ լինելով հայ թավջութակի դպրոցի հիմնադիրներ...
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձում ասվում է.«Սիրելի՛ կանայք, շնորհավորում եմ ձեզ Կանանց տոնի առթիվ: Այն ջերմությունը, որ կնոջ շնորհիվ ստեղծվում է ընտանիքում, յուրահատուկ է:Այն երջանկությունը, որ կնոջ շնորհիվ թեւածում է ընտանիքում, անչափելի է: Համերաշխության եւ հանդուրժողականության ...

The RA NA Speaker Galust Sahakyan congratulated His Holiness, the Catholicos of the   Great House of Cilicia Aram I on the occasion of his 70th birth anniversary.
The RA NA President’s congratulatory message mainly reads:
“Your life is a godly and selfless service to people and the Holy Armenian Apostolic Church . Your spiritual and scientific activity of long years, your prayers under the sacred arches of Mayravan (Cathedral) serve as encouraging strength and support to the children of our nation. The endless endeavours that you put forward for the sake of the preservation of the nation, and  historical-cultural and spiritual legacy, have made you worth the highest respect.”
The NA Speaker wished the celebrant health, longevity and boundless energy.
The RA NA Speaker Galust Sahakyan congratulated People’s artist, professor of Yerevan Komitas State Conservatory Medea Abrahamyan. The NA President’s congratulatory message reads:“You have dedicated your whole life to the art, being one of the fou...
The NA President Galust Sahakyan’s congratulatory message reads:“Dear women, I congratulate you on Women’s Day. The warmth that is created by a woman in the family is special. The happiness that soars over the family due to a woman is immeasurable. The atmosphere of solidarity and tolerance that is ...