Իսրայելի Կնեսետի խոսնակ Յուլի-Յոել Էդելշտեյնի հրավերով «Հայրենիք-սփյուռք փոխհարաբերություններ» խորագրով սեմինարին մասնակցելու համար 2017 թվականի մարտի 6-8-ը Երուսաղեմ (Իսրայելի Պետություն) կգործուղվի Հայաստան-Իսրայել բարեկամական խմբի ղեկավար Արտակ Զաքարյանը:
Պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի, ԱԺ պատգամավորներ Վոլոդյա Բադալյանի, Ռուբիկ Հակոբյանի, ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը մարտի 3-ին ընդունել է պաշտոնական այցով Երեւան ժամանած ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի գլխավորած պատվիրակությանը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ողջունելով հյուրերին, շնորհավորել է Վյաչեսլավ Վոլոդինին՝ Պետական դումայի նախագահ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը մարտի 3-ին այցելել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարություն, որտեղ Դիվանագետի օրվա առթիվ տեղի է ունեցել պարգեւատրման արարողություն: Արարողությանը ներկա են եղել ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտա...

3 марта  находящаяся в Ереване официальная делегация во главе с Председателем Госдумы ФС РФ В.Володиным в сопровождении вице-спикера НС Э.Шармазанова, председателя Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Закаряна, депутатов НС В.Бадаляна, Р.Акопяна, посла РА в РФ О.Есаяна  посетили мемо...
3 марта Председатель НС Г.Саакян принял прибывшую в Ереван с официальным визитом делегацию во главе с Председателем Государственной Думы ФС РФ В.Володиным.Председатель НС Г.Саакян, приветствуя гостей и поздравив В.Володина с избранием на должность Председателя Госдумы, отметил, что отношения Армении...
3 марта Председатель НС Г.Саакян посетил Министерство иностранных дел РА, где состоялась церемония награждения в связи с Днем дипломата.На церемонии присутствовали министр иностранных дел РА Э.Налбандян, председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Закарян, заместители министра ИД, послы,...