Իսրայելի Կնեսետի խոսնակ Յուլի-Յոել Էդելշտեյնի հրավերով «Հայրենիք-սփյուռք փոխհարաբերություններ» խորագրով սեմինարին մասնակցելու համար 2017 թվականի մարտի 6-8-ը Երուսաղեմ (Իսրայելի Պետություն) կգործուղվի Հայաստան-Իսրայել բարեկամական խմբի ղեկավար Արտակ Զաքարյանը:
Պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի, ԱԺ պատգամավորներ Վոլոդյա Բադալյանի, Ռուբիկ Հակոբյանի, ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը մարտի 3-ին ընդունել է պաշտոնական այցով Երեւան ժամանած ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի գլխավորած պատվիրակությանը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ողջունելով հյուրերին, շնորհավորել է Վյաչեսլավ Վոլոդինին՝ Պետական դումայի նախագահ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը մարտի 3-ին այցելել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարություն, որտեղ Դիվանագետի օրվա առթիվ տեղի է ունեցել պարգեւատրման արարողություն: Արարողությանը ներկա են եղել ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտա...

On March 3, the delegation headed by the Speaker of the RF FA State Duma Vyacheslav Volodin, being on an official visit in Yerevan, accompanied by the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov, the Chair of the NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan, the NA deputies Volodya Badalyan...
On March 3, the Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan received the delegation headed by the Speaker of the State Duma of the RF Federal Assembly (FA) Vyacheslav Volodin that had arrived in Yerevan on an official visit.Welcoming the guests, the RA NA Speaker Galust Sahakyan congratulate...
On March 3, the RA NA Speaker Galust Sahakyan visited the RA Ministry of Foreign Affairs, where an awarding ceremony on Diplomat’s Day took place.The RA Foreign Minister Edward Nalbandian, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan, Deputy Ministers, Ambassadors an...