ՀՀ Ազգային ժողովը փետրվարի 27-ին սկսել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը, քվեարկությամբ ընդունել նախորդ քառօրյա նիստում քննարկված օրինագծերը եւ վավերացրել միջազգային համաձայնագրերը: ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունել են Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհ...
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում փետրվարի 27-ին խորհրդարան են այցելել ԵՊՀ ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի դասախոսները եւ ուսանողները: Հյուրերը նախ ներկա են գտնվել ԱԺ նիստին, որից հետո ավանդական բաց դասի շրջանակում նրանց հետ հանդիպել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: Բաց դասն ԱԺ փոխնախագահի առաջա...
ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ալբերտ Մկրտչյանին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ծննդյան 80-ամյակի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ, Երեւանի «Մհեր Մկրտչյան» արտիստական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար եւ տնօրեն Ալբերտ Մկրտչյանին: Ուղերձում մասնավորապես ասված է. «Այն ֆիլմերը, որոնց ռեժիսորը, սցենարի հեղինակը Դուք եք,...

On February 27, the RA National Assembly began the work of the regular four-day sittings, and by voting passed the bills debated at the previous four-day sittings and ratified the international agreements.By the proposal of the NA Speaker Galust Sahakyan the deputies welcomed a group of lecturers an...
On February 27, within the framework of the RA NA Open Doors programme the lecturers and students of YSU Faculty of Journalism visited the parliament. At first, the guests attended the NA sitting, after which within the framework of the traditional open lesson the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmaz...
RA NA Speaker Sends Congratulatory Message to RA People’s Artist Albert Mkrtchyan
The Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan sent a congratulatory message to Albert Mkrtchyan, Artistic Director and Director of Mher Mkrtchyan Artistic Theatre, on his 80th birth anniversary.The message particularly reads:“The films directed and scripted by you distinguish with the...