ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը փետրվարի 6-ին ԱԺ հինգերորդ գումարման տասնմեկերերորդ նստաշրջանի մեկնարկին «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում հանդիպել է Հրազդանի Ասքանազ Մռավյանի անվան համար 4 հիմնական դպրոցի ուսուցիչների եւ աշակերտների հետ:
Խորհրդարանի ղեկավարի հետ հանդիպումն ընթացել է ջերմ մթնոլորտում: Հարցուպատասխանի ձեւաչափում դպրոցականները բարձրացրել են ՀՀ արտաքին եւ ներքին քաղաքական գործընթացներին առնչվող հարցեր, որոնց անդրադարձել եւ իր տեսակետն է հայտնել Գալուստ Սահակյանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը խոսել է օրենսդիր իշխանության գործունեության, օրենսդրական աշխատանքի առանձնահատկությունների մասին: Պարոն Սահակյանն անդրադարձել է մեր երկրում իրականացվող հարկային վարչարարությանը եւ իր տեսակետը հայտնել այդ հարցի վերաբերյալ:
Խորհրդարանի ղեկավարը խոսել է դպրոցի դերի մասին եւ ընդգծել, որ դպրոցի կարեւորագույն առաքելությունը նաեւ հայրենասեր սերունդ դաստիարակելը պետք է լինի: Այս համատեքստում Գալուստ Սահակյանը հորդորել է աշակերտներին հարստացնել իրենց գիտելիքները եւ դառնալ հայրենիքի ու ընտանիքի համար պիտանի քաղաքացի ու զավակ:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Հայկական հարցի լուծմանը, ավագ դպրոցի խնդիրներին, կրթական ծրագրերին եւ այլ հարցերի:
Փետրվարի 6-ին ՀՀ օրհներգի հնչյունների ներքո մեկնարկել է ԱԺ հինգերորդ գումարման տասնմեկերորդ նստաշրջանը: Խորհրդարանն սկսել է նստաշրջանի առաջին քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած Հրազդանի հ...

6 февраля   Председатель НС Г.Саакян перед началом одиннадцатой сессии НС пятого созыва встретился в рамках программы “Открытый урок” с учителями и учащимися основной школы N 4 им. А.Мравяна города Раздана.
Встреча с главой парламента прошла в теплой непринужденной атмосфере. Школьники задали множество вопросов о внешних и внутренних политических процессах РА, по которым Г.Саакян выразил свою точку зрения.
Председатель НС коснулся деятельности законодательной власти, особенностей законодательной работы. Г-н Саакян обратился к налоговому администрированию в нашей стране и обстоятельно высказался по вопросу.
Спикер НС говорил о роли школы, подчеркнув, что ее важнейшая миссия – также воспитание поколения в патриотическом духе. Г.Саакян призвал учащихся обогащать свои знания, стать полезными родине гражданами.
Затронуты были также вопросы, касающиеся проблем старшей школы, учебных программ и др.
06.02.2017
Под звуки Гимна РА начала работу последняя, одиннадцатая сессия НС пятого созыва
6 февраля под звуки Гимна РА стартовала одиннадцатая сессия НС пятого созыва.  После утверждения процедурных вопросов парламент начал работу четырехдневных заседаний.По повестке дня депутаты НС обсудили в различных чтениях проекты о внесении изменений и дополнений в законы РА “Об экологическом ...