ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը փետրվարի 6-ին ԱԺ հինգերորդ գումարման տասնմեկերերորդ նստաշրջանի մեկնարկին «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում հանդիպել է Հրազդանի Ասքանազ Մռավյանի անվան համար 4 հիմնական դպրոցի ուսուցիչների եւ աշակերտների հետ:
Խորհրդարանի ղեկավարի հետ հանդիպումն ընթացել է ջերմ մթնոլորտում: Հարցուպատասխանի ձեւաչափում դպրոցականները բարձրացրել են ՀՀ արտաքին եւ ներքին քաղաքական գործընթացներին առնչվող հարցեր, որոնց անդրադարձել եւ իր տեսակետն է հայտնել Գալուստ Սահակյանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը խոսել է օրենսդիր իշխանության գործունեության, օրենսդրական աշխատանքի առանձնահատկությունների մասին: Պարոն Սահակյանն անդրադարձել է մեր երկրում իրականացվող հարկային վարչարարությանը եւ իր տեսակետը հայտնել այդ հարցի վերաբերյալ:
Խորհրդարանի ղեկավարը խոսել է դպրոցի դերի մասին եւ ընդգծել, որ դպրոցի կարեւորագույն առաքելությունը նաեւ հայրենասեր սերունդ դաստիարակելը պետք է լինի: Այս համատեքստում Գալուստ Սահակյանը հորդորել է աշակերտներին հարստացնել իրենց գիտելիքները եւ դառնալ հայրենիքի ու ընտանիքի համար պիտանի քաղաքացի ու զավակ:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Հայկական հարցի լուծմանը, ավագ դպրոցի խնդիրներին, կրթական ծրագրերին եւ այլ հարցերի:
Փետրվարի 6-ին ՀՀ օրհներգի հնչյունների ներքո մեկնարկել է ԱԺ հինգերորդ գումարման տասնմեկերորդ նստաշրջանը: Խորհրդարանն սկսել է նստաշրջանի առաջին քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած Հրազդանի հ...

On February 6, at the beginning of the eleventh session of the NA fifth convocation within the framework of the Open Lesson programme the RA NA Speaker Galust Sahakyan met with the teachers and pupils from Askanaz Mravyan N 4 basic school in Hrazdan.
The meeting with the Head of the parliament was held in the warm atmosphere. In the Q & A session format the schoolchildren raised issues concerning the RA foreign and inner political processes, and Galust Sahakyan touched upon them and expressed his views.
The RA NA Speaker talked about the activities of the legislative power and the peculiarities of the legislative work. Mr Sahakyan referred to the tax administration being implemented in our country and expressed his view on that issue.
The Head of the parliament noted the role of the school, and underlined that the most important mission of the school should also be the upbringing of patriotic generation. In this context Galust Sahakyan urged the pupils to enrich their knowledge and become decent citizens and children for the Motherland and the family.
The solution of the Armenian Cause, the problems of the senior school, educational programmes and other issues were touched upon at the meeting.
On February 6, under the RA anthem sounds the eleventh session of the NA fifth convocation began. The parliament began the work of the first four-day sittings of the session.By the proposal of the RA NA Speaker Galust Sahakyan the deputies welcomed a group of teachers and pupils Hrazdan N 4 basic sc...