Գալուստ Սահակյանը ներկա է գտնվել Արագած Ախոյանի ստեղծագործությունների ցուցահանդեսի բացմանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հունվարի 21-ին ներկա է գտնվել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արագած Ախոյանի «Վերադարձ» խորագրով գեղանկարների ցուցահանդեսի բացմանը, որը կայացել է Հովհաննես Շարամբեյանի անվան ժողովրդական ստեղծագործության կենտրոնում: «Վերադարձ»-ը ստեղծագործողի առաջին անհատական ցուցահանդեսն է, որտեղ ներկայացված յուրաքանչյուր կտավ հայրենի բնաշխարհի նկատմամբ տածած անսահման սիրո ու հիացմունքի արտահայտությունն է:
Արագած Ախոյանի գործերը դիտելու էին եկել ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ նկարիչների միության անդամներ, արվեստագետներ եւ բազմաթիվ արվեստասերներ:
Կարեւորելով ցուցահանդեսի կազմակերպումը՝ ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է պատգամավորին եւ մաղթել ստեղծագործական նոր հաջողություններ:

Galust Sahakyan Attends Opening of Exhibition of Aragats Akhoyan’s Works
On January 17, the RA NA Speaker Galust Sahakyan attended the opening of the exhibition of the paintings entitled Return of the NA deputy Aragats Akhoyan, which took place in Hovhannes Sharambeyan Centre of Popular Creation. The Return is the artist’s first personal exhibition, where every presented canvas is the expression of endless love and admiration towards native land.
The RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan, the NA deputies, members of the RA Painters’ Union, artists and numerous art lovers went to see Aragats Akhoyan’s works.
Highlighting the organization of the exhibition, the RA NA Speaker Galust Sahakyan congratulated the deputy and wished him new creative successes.