ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցել է Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության Ազգային կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Ռոդրիգո Մայային եւ Դաշնային Սենատի նախագահ Ռենան Կալեիրոսին:
«Խոր վշտով տեղեկացանք Կոլումբիայի Մեդելին քաղաքի մերձակայքում տեղի ունեցած ինքնաթիռի վթարի մասին, որը բազմաթիվ զոհերի պատճառ դարձավ:
Դժվարին այս պահին ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից մեր խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն ենք հայտնում բարեկամ Բրազիլիայի ժողովրդին եւ իշխանություններին, իսկ ավիավթարի հետեւանքով զոհվածների ընտանիքներին ու մերձավորներին մաղթում ոգու արիություն եւ համբերություն»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահի ցավակցական ուղերձում:
Նոյեմբերի 30-ին Կոնգրես հյուրանոցում ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ աշխատանքն է սկսել ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Ճապոնիայի միջազգային համագործակցության գործակալության կողմից կազմակերպված «Մասնագիտական կրթությունը եւ աշխատաշուկա...
Նոյեմբերի 22-24-ը Սանկտ Պետերբուրգում տեղի են ունեցել ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի, 9-րդ լիագումար, Քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության, Սոցիալ-տնտեսական եւ իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովների, ինչպես նաեւ ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդին առընթեր Փորձագիտա-խորհրդատվական խորհրդի նիստերը: ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը...

The RA NA President Galust Sahakyan expressed his condolences to the President of the Chamber of Deputies Rodrigo Maia and the President of the Federal Senate of the National Congress of the Federal Republic of Brazil Renan Calheiros.
“I learnt with deep sorrow about the plane crash occurred in the outskirts of the city of Medellin of Columbia, which inflicted numerous casualties.
On behalf of the RA National Assembly and personally me, we express our deepest condolences and support to the friendly Brazilian people and authorities at this hard moment , and wish courage of spirit and endurance to the families and close relatives of the plane crash victims,” the RA NA President’s condolence letter reads.
On November 30, in the Congress Hotel on the initiative of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport the conference with the heading Vocational Education and Labor Market: Challenges and Perspectives organized by the RA National Assembly and International Cooperati...
On November 22-24, in Saint Petersburg the 9th plenary and the CSTO PA Council sessions, the sittings of the Commissions on Political Issues and International Cooperation, on Social, Economic and Legal Matters, as well as the Expertise-Advisory Council adjunct to the CSTO PA Council were held. The R...