Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպել է Սուրգուտի հայ համայնքի ղեկավար Արմենակ Սիմոնյանի հետ: Հանդիպմանը ներկա է եղել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Սուրգուտի հայ համայնքի գործունեությանն առնչվող հարցեր: Նշվել է, որ համայնքն ակտիվ ներգրավված է հասարակական-քաղաքական գործընթացներում: Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 29-րդ նիստին, որը կանցկացվի ՌԴ Խանտի-Մանսիսկի շրջանում, 2017 թ. հունիսի սկզբին:
ՀՀ Ազգային ժողովը ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն եւ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 28-ին գումարել է ԱԺ արտահերթ նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված են «Կուսակցությունների մասին» օրենքի նախագիծը, «Մարդու իրավունքների պաշտպանի մասին» եւ կից օրենսդրական փաթեթը, «Ազգային ժ...
Նոյեմբերի 29-ին՝ ժամը 12:30-ին, ԱԺ 334 սրահում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի անդամների մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն  Բեռլին կատարած այցի վերաբերյալ: ...

28 ноября вице-спикер НС, сопредседатель Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ Э.Нагдалян встретилась с руководителем армянской общины Сургута А.Симоняном. На встрече присутствовал депутат НС А.Бабуханян.
В ходе встречи обсуждены вопросы деятельности армянской общины Сургута. Отмечено было, что община активно участвует в местных общественно-политических процессах. Затронут вопрос проведения 29-го заседания Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ в начале июня 2017 г. в Ханты-Мансийском АО РФ.
28 ноября по решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе депутатов НС созвано внеочередное заседание парламента, в повестке дня которого дебаты по проектам законов “О партиях”, “О Защитнике прав человека”, “Регламент НС” и “О гарантиях деятельности депутата НС РА”...