Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպել է Սուրգուտի հայ համայնքի ղեկավար Արմենակ Սիմոնյանի հետ: Հանդիպմանը ներկա է եղել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Սուրգուտի հայ համայնքի գործունեությանն առնչվող հարցեր: Նշվել է, որ համայնքն ակտիվ ներգրավված է հասարակական-քաղաքական գործընթացներում: Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 29-րդ նիստին, որը կանցկացվի ՌԴ Խանտի-Մանսիսկի շրջանում, 2017 թ. հունիսի սկզբին:
ՀՀ Ազգային ժողովը ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն եւ Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 28-ին գումարել է ԱԺ արտահերթ նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված են «Կուսակցությունների մասին» օրենքի նախագիծը, «Մարդու իրավունքների պաշտպանի մասին» եւ կից օրենսդրական փաթեթը, «Ազգային ժ...
Նոյեմբերի 29-ին՝ ժամը 12:30-ին, ԱԺ 334 սրահում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի անդամների մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն  Բեռլին կատարած այցի վերաբերյալ: ...

On November 28, the RA NA Deputy Speaker, the Co-Chair of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the RA National Assembly and the RF Federal Assembly Hermine Naghdalyan met with the Head of Surgut Armenian Community Armenak Simonyan. The RA NA deputy Hayk Babukhanyan attended the meeting.
During the meeting issues concerning the activities of Surgut Armenian Community were discussed. It has been noted that the Community is actively involved in the public-political processes. The interlocutors touched upon the 29th sitting of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the RA National Assembly and the RF Federal Assembly, which will be held in RF Khanty-Mansi Autonomous region at the beginning of June 2017.
The RA National Assembly, under Article 70 of the RA Constitution, at the NA deputies’ initiative, on November 28 convened NA extraordinary sitting, where the draft law on Parties, on Human Rights Defender and the enclosed legislative package, the draft laws the Rules of Procedure of the National As...