Նոյեմբերի 23-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիդյան պալատում, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի հայկական ներկայացուցչությունում ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը ՀՀ ԱԺ նախագահի հուշամեդալ է հանձնել Սանկտ Պետերբուրգի հայկական համայնքի ներկայացուցիչ Սարգիս Պողոսյանին, իսկ Արսեն Մովսեսյանին, Վահրամ Զաքարյանին, Կարեն Մկրտչյանին, Արֆենիա Տեր-Մինասովային, Հրաչյա Պողոսյանին, Վահագն Բաբայանին եւ Արմեն Կարապետյանին՝ ՀՀ ԱԺ պատվոգրեր:
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը կարեւորել է Սանկտ Պետերբուրգի հայության դերը Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման, հայապահպանության, հայկական մշակույթի պահպանման եւ տարածման գործում:
Նա մասնավորապես նշել է. «Ձեր հայրենանվեր գործունեությամբ դուք ապացուցեցիք, որ հայրենասիրությունը նախ եւ առաջ գործ է: Մենք շնորհակալ ենք յուրաքանչյուրիդ հայրենիքի կողքին լինելու եւ հայրենիքի խնդիրներով ապրելու համար: Անհնար է մոռանալ Սարգիս Պողոսյանի քայլը, ով քառօրյա պատերազմի առաջին իսկ պահից կամավոր մեկնեց Արցախ՝ իրականացնելու զինվորական հերթապահություն: Ձեր այդ քայլը հայ ժողովրդի հավաքական կամքի միասնության եւ հաղթական ոգու դրսեւորում էր»:
Նոյեմբերի 23-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը, պատվիրակության անդամներ Արմեն Ռուստամյանը, Միքայել Մելքումյանը, Սամվել Ֆարմանյանը, Մհեր Շահգելդյանը եւ Նաիրա Կարապետյանը հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիթորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողներ Ալան Միլի ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 23-ին երկարամյա եւ արդյունավետ աշխատանքային գործունեության համար ՀՀ Ազգային ժողովի պատվոգրով եւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով պարգեւատրել է Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության աշխատակիցներին: ՀՀ Ազգային ժողովի պատվոգրով պարգեւատ...

On November 23, at Tavrichesky Palace and the CIS Armenian Representation of Saint Petersburg the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov awarded the representative of the Saint Petersburg Armenian Community Sargis Poghosyan the RA NA Speaker Memorial Medal,and Arsen Movsesyan, Vahram Zakaryan, Karen Mkrtchyan, Arfenya Ter-Minasova, Hrachya Poghosyan, Vahagn Babayan and Armen Karapetyan - the RA NA Diplomas.
The RA NA Deputy Speaker highlighted the role of the Armenians of Saint Petersburg in strengthening of Motherland-Diaspora ties, preservation and dissemination of the Armenian culture.
He said in particular: “With your patriotic activities you proved that patriotism is, first of all, a work. We are grateful that each of you has been next to the Motherland and for living with the problems of the Motherland. It is impossible to forget Sargis Poghosyan’s activities, who left for Artsakh to carry out military duty from the first moment of the four-day war. Your initiative was the vivid manifestation of the Armenian people’s collective will.”
On November 23, the RA NA Deputy Speaker, the Head of the RA NA Delegation to PACE Hermine Naghdalyan, the Members of the Delegation Armen Rustamyan, Mikayel Melkumyan, Samvel Farmanyan, Mher Shahgeldyan and Naira Karapetyan met with the co-rapporteurs of PACE Monitoring Committee for Armenia Alan M...
On November 23, the Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan awarded the employees of the Public TV Company of Armenia the RA National Assembly Diploma, and the Memorial Medal of the RA National Assembly Speaker for their long-lasting effective working activities. Stepan Martirosyan,...