Նոյեմբերի 23-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիդյան պալատում, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի հայկական ներկայացուցչությունում ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը ՀՀ ԱԺ նախագահի հուշամեդալ է հանձնել Սանկտ Պետերբուրգի հայկական համայնքի ներկայացուցիչ Սարգիս Պողոսյանին, իսկ Արսեն Մովսեսյանին, Վահրամ Զաքարյանին, Կարեն Մկրտչյանին, Արֆենիա Տեր-Մինասովային, Հրաչյա Պողոսյանին, Վահագն Բաբայանին եւ Արմեն Կարապետյանին՝ ՀՀ ԱԺ պատվոգրեր:
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը կարեւորել է Սանկտ Պետերբուրգի հայության դերը Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման, հայապահպանության, հայկական մշակույթի պահպանման եւ տարածման գործում:
Նա մասնավորապես նշել է. «Ձեր հայրենանվեր գործունեությամբ դուք ապացուցեցիք, որ հայրենասիրությունը նախ եւ առաջ գործ է: Մենք շնորհակալ ենք յուրաքանչյուրիդ հայրենիքի կողքին լինելու եւ հայրենիքի խնդիրներով ապրելու համար: Անհնար է մոռանալ Սարգիս Պողոսյանի քայլը, ով քառօրյա պատերազմի առաջին իսկ պահից կամավոր մեկնեց Արցախ՝ իրականացնելու զինվորական հերթապահություն: Ձեր այդ քայլը հայ ժողովրդի հավաքական կամքի միասնության եւ հաղթական ոգու դրսեւորում էր»:
Նոյեմբերի 23-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը, պատվիրակության անդամներ Արմեն Ռուստամյանը, Միքայել Մելքումյանը, Սամվել Ֆարմանյանը, Մհեր Շահգելդյանը եւ Նաիրա Կարապետյանը հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիթորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողներ Ալան Միլի ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 23-ին երկարամյա եւ արդյունավետ աշխատանքային գործունեության համար ՀՀ Ազգային ժողովի պատվոգրով եւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով պարգեւատրել է Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության աշխատակիցներին: ՀՀ Ազգային ժողովի պատվոգրով պարգեւատ...

23   ноября в Таврическом дворце   Санкт-Петербурга, в Армянском представительстве МПА СНГ вице-спикер НС Э.Шармазанов наградил Памятной медалью Председателя НС и Почетной грамотой НС ряд представителей Санкт-Петербургской армянской общины – С.Погосяна, А.Мовсесяна, В.Закаряна, К.Мкртчяна, В.Бабаяна, А.Карапетяна и др.
Вице-спикер НС РА подчеркнул роль армян Санкт-Петербурга в упрочении связей Родина – Спюрк, поддержании армянства, сохранении и распространении армянской культуры.
Э.Шармазанов, в частности, отметил: “Своей патриотической деятельностью вы доказали, что любовь к Родине – прежде всего дело. Мы благодарны каждому из вас за поддержку родины и интерес к ее проблемам. Нельзя забыть шаг С.Погосяна, в первый же миг четырехдневной войны добровольно выехавшего в Арцах для исполнения воинского долга. Этот шаг был ярким проявлением единства и победного духа коллективной воли армянского народа”.
23 ноября вице-спикер НС, глава делегации НС РА в ПАСЕ Э.Нагдалян и члены делегации А.Рустамян, М.Мелкумян, С.Фарманян, М.Шахгельдян и Н.Карапетян встретились с содокладчиками Мониторинговой комиссии ПАСЕ по вопросам Армении Аланом Миллом и Джузеппе Галатти.  Э.Нагдалян поблагодарила содокладчи...
23 ноября Председатель НС Г.Саакян за долголетнюю и плодотворную трудовую деятельность наградил Почетной грамотой НС, Памятной медалью Председателя НС и Благодарственной грамотой Председателя НС ряд сотрудников Общественной телекомпании Армении и Общественного радио Армении – С.Мартиросяна, А.Асланя...