ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 23-ին երկարամյա եւ արդյունավետ աշխատանքային գործունեության համար ՀՀ Ազգային ժողովի պատվոգրով եւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով պարգեւատրել է Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության աշխատակիցներին:
ՀՀ Ազգային ժողովի պատվոգրով պարգեւատրվել են Ստեփան Մարտիրոսյանը, Արսեն Ասլանյանը, Լեւոն Խաչատրյանը, Աիդա Ներսիսյանը, Գրիգոր Հարությունյանը, Կարինե Սարգսյանը, Նոնա Զոտովան, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով` Կարինե Քոչարյանը, Ալեքսանդր Մուրադյանը:
Շնորհավորելով պարգեւատրվածներին՝ Գալուստ Սահակյանը բարձր է գնահատել տարիների ընթացքում նրանց անմնացորդ նվիրումը հեռուստատեսության զարգացման գործում ու նշել, որ նաեւ նրանց շնորհիվ է հանրային նշանակության կարեւոր հեռուստառադիոընկերությունը պահպանել է իր դիմագիծը: ԱԺ նախագահը պարգեւատրվածներին մաղթել է աշխատանքային եւ ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ իրենց պատասխանատու գործում:
Նոյեմբերի 23-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը, պատվիրակության անդամներ Արմեն Ռուստամյանը, Միքայել Մելքումյանը, Սամվել Ֆարմանյանը, Մհեր Շահգելդյանը եւ Նաիրա Կարապետյանը հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիթորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողներ Ալան Միլի ...
Նոյեմբերի 23-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիդյան պալատում, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի հայկական ներկայացուցչությունում ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը ՀՀ ԱԺ նախագահի հուշամեդալ է հանձնել Սանկտ Պետերբուրգի հայկական համայնքի ներկայացուցիչ Սարգիս Պողոսյանին, իսկ Արսեն Մովսեսյանին, Վահրամ Զաքարյանի...

On November 23, the Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan awarded the employees of the Public TV Company of Armenia the RA National Assembly Diploma, and the Memorial Medal of the RA National Assembly Speaker for their long-lasting effective working activities.
Stepan Martirosyan, Arsen Aslanyan, Levon Khachatryan, Aida Nersisyan, Grigor Harutyunyan, Karine Sargsyan, Nona Zotova were awarded the RA National Diploma, Karine Kocharyan, Alexander Muradyan – the Memorial Medal of the RA National Assembly Speaker.
Congratulating those awarded, Galust Sahakyan highly assessed their selfless devotion in the development of television during many years and noted that due to them the TV Company of public importance preserved its features. The NA Speaker wished those awarded new and new working and creative successes in their responsible job.
On November 23, the RA NA Deputy Speaker, the Head of the RA NA Delegation to PACE Hermine Naghdalyan, the Members of the Delegation Armen Rustamyan, Mikayel Melkumyan, Samvel Farmanyan, Mher Shahgeldyan and Naira Karapetyan met with the co-rapporteurs of PACE Monitoring Committee for Armenia Alan M...
On November 23, at Tavrichesky Palace and the CIS Armenian Representation of Saint Petersburg the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov awarded the representative of the Saint Petersburg Armenian Community Sargis Poghosyan the RA NA Speaker Memorial Medal,and Arsen Movsesyan, Vahram Zakaryan, Kare...