ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 23-ին երկարամյա եւ արդյունավետ աշխատանքային գործունեության համար ՀՀ Ազգային ժողովի պատվոգրով եւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով պարգեւատրել է Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության աշխատակիցներին:
ՀՀ Ազգային ժողովի պատվոգրով պարգեւատրվել են Ստեփան Մարտիրոսյանը, Արսեն Ասլանյանը, Լեւոն Խաչատրյանը, Աիդա Ներսիսյանը, Գրիգոր Հարությունյանը, Կարինե Սարգսյանը, Նոնա Զոտովան, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով` Կարինե Քոչարյանը, Ալեքսանդր Մուրադյանը:
Շնորհավորելով պարգեւատրվածներին՝ Գալուստ Սահակյանը բարձր է գնահատել տարիների ընթացքում նրանց անմնացորդ նվիրումը հեռուստատեսության զարգացման գործում ու նշել, որ նաեւ նրանց շնորհիվ է հանրային նշանակության կարեւոր հեռուստառադիոընկերությունը պահպանել է իր դիմագիծը: ԱԺ նախագահը պարգեւատրվածներին մաղթել է աշխատանքային եւ ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ իրենց պատասխանատու գործում:
Նոյեմբերի 23-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը, պատվիրակության անդամներ Արմեն Ռուստամյանը, Միքայել Մելքումյանը, Սամվել Ֆարմանյանը, Մհեր Շահգելդյանը եւ Նաիրա Կարապետյանը հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիթորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողներ Ալան Միլի ...
Նոյեմբերի 23-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիդյան պալատում, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի հայկական ներկայացուցչությունում ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը ՀՀ ԱԺ նախագահի հուշամեդալ է հանձնել Սանկտ Պետերբուրգի հայկական համայնքի ներկայացուցիչ Սարգիս Պողոսյանին, իսկ Արսեն Մովսեսյանին, Վահրամ Զաքարյանի...

23 ноября Председатель НС Г.Саакян за долголетнюю и плодотворную трудовую деятельность наградил Почетной грамотой НС, Памятной медалью Председателя НС и Благодарственной грамотой Председателя НС ряд сотрудников Общественной телекомпании Армении и Общественного радио Армении – С.Мартиросяна, А.Асланяна, Л.Хачатряна, А.Нерсисян, Г.Арутюняна, К.Саргсян, К.Кочарян и др.
Поздравляя награжденных, Г.Саакян высоко оценил их преданность развитию радио и телевидения и отметил, что благодаря также им имеющая важное общественное значение телерадиокомпания сохранила присущий ей облик. Председатель НС пожелал награжденным новых трудовых и творческих успехов в их ответственном деле.
23 ноября вице-спикер НС, глава делегации НС РА в ПАСЕ Э.Нагдалян и члены делегации А.Рустамян, М.Мелкумян, С.Фарманян, М.Шахгельдян и Н.Карапетян встретились с содокладчиками Мониторинговой комиссии ПАСЕ по вопросам Армении Аланом Миллом и Джузеппе Галатти.  Э.Нагдалян поблагодарила содокладчи...
23  ноября в Таврическом дворце  Санкт-Петербурга, в Армянском представительстве МПА СНГ вице-спикер НС Э.Шармазанов наградил Памятной медалью Председателя НС и Почетной грамотой НС ряд представителей Санкт-Петербургской армянской общины – С.Погосяна, А.Мовсесяна, В.Закаряна, К.Мкртчяна, В...