ԵԽԽՎ Եվրոպական պահպանողականների խմբի ղեկավարն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
ԵԽԽՎ Եվրոպական պահպանողականների խմբի ղեկավար Յան Լիդլ-Գրեյնջերը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հերմինե Նաղդալյանի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 21-ին այցելել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր։
Եվրոպացի բարձրաստիճան հյուրը ծաղիկներ է խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ ու խոնարհումով հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը։
ԵԽԽՎ Եվրոպական պահպանողականների խմբի ղեկավարը եղել է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Հայոց մեծ եղեռնի վավերագրերին ու փաստաթղթերին, գրառում կատարել հուշամատյանում։
Նոյեմբերի 21-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, ԵԽԽՎ Եվրոպական պահպանողականների խմբի անդամ Հերմինե Նաղդալյանը եւ պատվիրակության անդամ, ԵԽԽՎ Եվրոպական պահպանողականների խմբի անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպել են ԵԽԽՎ Եվրոպական պահպանողականների խմբի ղեկավար Յան Լիդլ-Գրեյնջերի հետ:...

On November 21, the Head of PACE European Conservatives Group Ian Liddell-Grainger accompanied by the RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan visited the Memorial Complex of the Armenian Genocide victims.
The European high-ranking guest laid flowers at the eternal fire and in silence and bowing honoured the memory of the Holy Martyrs.
The Head of PACE European Conservatives Group had been to the Armenian Genocide Museum-Institute, got acquainted with the documents and papers and left a note in the Memory Book of Honourable Guests.
21.11.2016
On November 21, the RA NA Deputy Speaker, the Head of the RA NA Delegation to PACE, the Member of PACE European Conservatives Group Hermine Naghdalyan and the Member of the Delegation and PACE European Conservatives Group Naira Zohrabyan met with the Head of the European Conservatives Group Ian Lidd...