ՀՀ Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում նոյեմբերի 14-ին խորհրդարան էին այցելել Գյումրու պետական մանկավարժական ինստիտուտի պատմաբանասիրական ֆակուլտետի իրավաբանության բաժնի երկրորդ կուրսի ուսանողներն ու դասախոսները:
Բաց դասը վարել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Կարապետյանը:
Ողջունելով ներկաներին եւ կարեւորելով ուսուցչի դերը կրթված հասարակության կայացման գործում՝ ԱԺ փոխնախագահը նշել է, որ միշտ պատրաստ է հանդիպել մանկավարժների եւ ուսանողների հետ:
Ծավալված անկաշկանդ զրույցի ընթացքում ուսանողներն իրենց հետաքրքրող հարցերն են ուղղել ԱԺ փոխնախագահին, որոնց նա սիրով պատասխանել է:
Հարցերը հիմնականում վերաբերել են ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորմանը, հոկտեմբերին Գյումրիում եւ Վանաձորում անցկացված տեղական ինքանկառավարման մարմինների ընտրություններին, ԱՄՆ-ում տեղի ունեցած նախագահական ընտրությունների արդյունքներին, Ընտրական օրենսգրքով նախատեսվող փոփոխություններին, համայնքների խոշորացմանը, մարզերի ուսանողներին արտոնությունների տրամադրման հնարավորությանը:
Հանդիպման ավարտին ԱԺ փոխնախագահը հորդորել է ուսանողներին լավ սովորել եւ ստանալ որակյալ կրթություն :
Այցի ավարտին ուսանողներն ու դասախոսները լուսանկարվել են ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի հետ:
Նոյեմբերի 9-11-ը Բեռլինում էր գտնվում ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում ընդգրկված էին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Ալեքսանդր Արզումանյանը, ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտակ...

On November 14, within the framework of the Open Doors programme of the RA National Assembly the second-year students and the lecturers of the Legal Division of the History and Philology Faculty of Gyumri State Pedagogical Institute visited the parliament.
The RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov conducted the open lesson. Welcoming the attendees and highlighting the teacher’s role in the establishment of the educated society, the NA Deputy Speaker has noted that he is always ready to meet with the pedagogues and students.
During the sincere talk the students addressed their questions to the NA Deputy Speaker, to which he gladly answered.
The questions mainly related to the settlement of Nagorno Karabakh problem, the elections of the local self-government held in Gyumri and Vanadzor in October, the results of the presidential elections held in the USA, the amendments being envisaged by the Electoral Code, the extension of the communities and the possibility of providing of the students’ privileges of the marzes.
At the end of the meeting the NA Deputy Speaker urged the students to study well and get qualified education.
At the end of the visit the students and the lecturers have been take photo with the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov.
On November 9-11, the Delegation led by the Chair of the Standing Committee on Foreign Relations of the RA National Assembly Artak Zakaryan, included the Deputy Chair of the NA Standing Committee on Foreign Relations Alexander Arzumanyan, the Deputy Chairs of the NA Standing Committee on Economic Af...