Հայտնի ֆուտբոլիստին ու մարզչին շնորհավորելով ծննդյան 90-ամյակի առթիվ` ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես նշել է.
«Այն ոչ միայն անձամբ Ձեր, այլեւ նախկին խորհրդային տարածքի եւ առանձնապես հայաստանցի ֆուտբոլասերների, ֆուտբոլիստների ու մարզիչների մի քանի սերունդների հոբելյանն է:
Հայկական ֆուտբոլի ամենահիշարժան ժամանակահատվածը, որն այսօր էլ բոլորս հիշում ենք հպարտությամբ եւ որն այսօր համարում ենք ցանկալի երազանք, կապված է հենց Ձեր անվան ու կենսագրության հետ: Ձեր գլխավորությամբ ավելի քան 40 տարի առաջ Երեւանի «Արարատը» նվաճել է այնպիսի բարձունք, որն առայսօր անգերազանցելի է մեր ֆուտբոլի համար, իսկ Դուք՝ որպես ֆուտբոլի լեգենդ, մնում եք հայկական ֆուտբոլի պատմության առանցքը` նշանակալի ավանդ եւ ծանրակշիռ ձեռքբերումներ արձանագրելով այդ մարզաձեւի զարգացման գործում»:

Поздравляя известного футболиста и тренера в связи с 90-летием со дня рождения, Председатель НС Г.Саакян, в частности, отметил:
“Это не только лично Ваш юбилей, но и нескольких поколений футбольных, особенно армянских, болельщиков, футболистов и тренеров бывшего советского пространства.
Самый памятный период армянского футбола, который сегодня все помним с гордостью и который сегодня считаем заветной мечтой, связан именно с Вашим именем и биографией.   Под Вашим руководством 40 лет назад ереванский “Арарат” завоевал не превзойденную нашим футболом по сей день   вершину, а Вы, как футбольная легенда, остаетесь столпом истории армянского футбола, закрепляя значительный вклад и весомые достижения в развитии этого вида спорта”.