Հոկտեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի օգնական Արթուր Թովմասյանը եւ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետ Վիկտոր Բիյագովը Անկախ պետությունների համագործակցության միջխորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի կարգադրությամբ ԱՊՀ ՄԽՎ եւ նրա մարմինների գործունեությանն ակտիվ մասնակցության ու մասնակից պետությունների ժողովուրդների միջեւ բարեկամության ամրապնդման գործում ունեցած ավանդի համար պարգեւատրվել են ԱՊՀ ՄԽՎ պատվոգրերով, իսկ Տուրիզմի հայկական ինստիտուտի ռեկտոր Ռոբերտ Մինասյանը եւ ՀՀ ֆիզիկական կուլտուրայի ու սպորտի վաստակավոր գործիչ Վազգեն Բադալյանը ֆիզիկական կուլտուրայի, սպորտի եւ տուրիզմի զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար տիկին Մատվիենկոյի կարգադրությամբ պարգեւատրվել են ԱՊՀ ՄԽՎ պատվո նշաններով :
Պարգեւները հանձնել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Խորհրդարանի ղեկավարը, շնորհավորելով պարգեւատրվածներին, նշել է, որ նրանցից յուրաքանչյուրն իր ոլորտում կատարած բարձր աշխատանքի համար է արժանացել գնահատանքի: Ազգային ժողովի նախագահը պարգեւատրվածներին մաղթել է նոր ձեռքբերումներ եւ աշխատանքային հաջողություններ:
ՀՀ ԱԺ նախագահի հուշամեդալով պարգեւատրվել են ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հերոսների ուսուցիչներ
Հոկտեմբերի 7-ին Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնում ՀՀ Ազգային ժողովի, ՀՀ կառավարության, ՀՀ պաշտպանության եւ ՀՀ կրթության ու գիտության նախարարությունների եւ ՀՀԿ կանանց խորհրդի կողմից Ուսուցչի տոնի կապակցությամբ կազմակերպվել էր միջոցառում, որի նպատակն էր պարգեւատրել ապրիլյան ...
Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է խորհրդարանի գրադարանավարներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 7-ին այցելել է Ազգային ժողովի գրադարան եւ Գրադարանավարի օրվա առթիվ շնորհավորել աշխատակիցներին: Խորհրդարանի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել գրադարանավարներին նվիրված աշխատանքի համար եւ մաղթել առողջություն, բարեկեցություն ու բեղմնավոր աշխատանք...
Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը Գրադարանավարի օրվա առթիվ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գրադարանավարի օրվա առթիվ: «Գրադարանային համակարգի հարգելի աշխատակիցներ, գրադարանային գործի հարգարժան մասնագետներ, շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի` Գրադարանավարի օրվա առթիվ: Հանդես գալով որպես ընթերցողի խորհրդատու եւ հաճախ ...

On October 7, by the order of the Chairperson of the Inter-Parliamentary Assembly of Commonwealth Independent States (IPA CIS) Valentina Matvienko the RA NA Speaker’s Assistant Artur Tovmasyan and the Head of the External Relations Department of the NA Staff Victor Biyagov were awarded the IPA CIS diplomas for their participation in the activities of the IPA CIS and its bodies and for contribution to the strengthening of the friendship between the nations of the member states, and by Mrs Matvienko's order the Chancellor of the Armenian Institute of Tourism Robert Minasyan and the Honourable Figure of the RA Physical Training and Sport Vazgen Badalyan were awarded the IPA CIS Badge of Honour for their contribution to the development of physical training, sport and tourism.
The Speaker of the National Assembly Galust Sahakyan handed over the awards. Congratulating those awarded the Head of the parliament noted that all of them enjoyed appreciation for the higher work done in their sphere. The Speaker of the National Assembly wished those awarded new achievements and successes in their work.
07.10.2016
Teachers of April Four-day War Heroes Are Awarded RA NA Speaker’s Memorial Medal
On October 7, at Hakob Paronyan State Musical Comedy Theatre on the occasion of Teacher’s Day an event was organized by the RA National Assembly, by the RA Government, the RA Ministries of RA Defense and the RA Education and Science and the RPA Women’s Council, the goal of which was to award the tea...
Galust Sahakyan Congratulates Librarians of Parliament
On October 7, the Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan visited the library of the National Assembly and congratulated the employees on Librarian Day.The Head of the parliament thanked the librarians for their devoted work and wished them health, welfare and fruitful work in their resp...
Galust Sahakyan’s Congratulatory Address on Librarian Day
The Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan sent congratulatory address on Librarian Day.“Dear employees of the librarian system,Distinguished specialists of the librarian work,I congratulate you on your professional holiday, on the occasion of Librarian Day.As a reader’s adviser an...