ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 6-ին Ուսուցչի օրվա առթիվ կրթության բնագավառում ունեցած մեծ ավանդի համար պարգեւատրել է Հայաստանի Հանրապետության տարբեր մարզերի եւ Երեւանի մի խումբ մանկավարժների: Շուրջ քսան մանկավարժներ պարգեւատրվել են ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով, ՀՀ ԱԺ պատվոգրով ու շնորհակալագրով: Խորհրդարանի ղեկավարը, շնորհավորելով մանկավարժներին տոնի առթիվ, մաղթել է նրանց խաղաղություն, բարեկեցություն եւ մասնագիտական հաջողություններ: Գալուստ Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել ուսուցիչներին անդավաճան նվիրումի, հայրենիքի հանդեպ հոգատարության եւ անշահախնդիր աշխատանքի համար:
ԱԺ նախագահի խոսքով՝ մանկավարժի մասնագիտությունն առանձնակի պատասխանատվություն է ենթադրում, ինչը մեր ժամանակներում ավելի է մեծանում` հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ արագ փոփոխվող աշխարհում շարունակաբար աճում է զարգացած եւ ստեղծագործ անհատների պահանջարկը: Խորհրդարանի ղեկավարը հավելել է, որ այդ ամենի հետ մեկտեղ՝ մշտապես զգացվում է դաստիարակված, ազգային արժեքներով ու լավագույն ավանդույթներով առաջնորդվող անհատների անհրաժեշտություն:
Միջոցառման ավարտին ուսուցիչները լուսանկարվել են ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հետ:
ՀՀ Ազգային ժողովն ավարտել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը
Հոկտեմբերի 6-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած եւ նիստին հետեւող Չեխովի անվան համար 55 դպրոցի ուսուցիչներին եւ աշակերտներին: Շարունակելով քննարկել ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի անդամների ընտրու...
Հերթական բաց դասը խորհրդարանում
ՀՀ Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 6-ին խորհրդարան էին այցելել Ա. Չեխովի անվան համար 55 դպրոցի ուսուցիչները եւ աշակերտները: Հյուրերը նախ հետեւել են ԱԺ քառօրյա նիստի աշխատանքին, որից հետո նրանց հետ հանդիպել է ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցեր...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 6-ին ընդունել է Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագի` խորհրդարանի փոխնախագահ Իսաբել Դինգիզյանին: Գալուստ Սահակյանը, ողջունելով հյուրին Հայաստանի Ազգային ժողովում, ջերմությամբ հիշել է 2015 թվականի հանդիպումը: Խորհրդարանի ղեկավարը կարեւորել է սկանդինավ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է Հայաստանում Լիտվայի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Լիտվա խորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 6-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասին: Ողջունելով դեսպանին՝ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը բարեկամական է գնահատել հայ-լ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 6-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հունաստանի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նաֆսիկա Նենսի Էվա Վրայլային: Խորհրդարանի ղեկավարը, շնորհավորելով դեսպանին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ, հույս է հայտնել, որ դիվանագիտ...

6 октября Председатель НС Г.Саакян в связи с Днем учителя за большой вклад в сферу образования наградил группу педагогов Еревана и различных областей РА. Около 20 учителей награждены памятными медалями Председателя НС, почетными и благодарственными грамотами НС. Руководитель парламента, поздравляя педагогов с праздником, пожелал им мира, благополучия и профессиональных успехов. Г.Саакян поблагодарил учителей за преданную и бескорыстную работу, заботу о родине.
По словам   Председателя НС, профессия учителя предполагает особую ответственность, что в наши времена еще более возрастает, учитывая, что в быстро меняющемся мире спрос на развитые и креативные личности постоянно растет. Глава парламента добавил, что вместе с тем всегда ощущается необходимость в воспитанных личностях, руководствующихся национальными ценностями и традициями.
В завершение мероприятия учителя сфотографировались с Председателем НС РА.
06.10.2016
6 октября парламент продолжил работу четырехдневных заседаний. В дебатах по вопросу избрания председателя и членов ЦИК РА председатели парламентских фракции В.Багдасарян, Э.Бишарян, Н.Зограбян, Л.Зурабян, А.Рустамян представили свои аргументированные подходы и точки зрения.В заключительном выст...
Очередной открытый урок в парламенте
6 октября в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили учителя и учащиеся ереванской школы N55 им. А.Чехова.Гости проследили за работой четырехдневного заседания НС, после чего встретились с председателем Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А....
Г.Саакян принял вице-спикера Швеции
6 октября Председатель НС Г.Саакян принял вице-спикера Ригсдага Королевства Швеции Исабель Дингизян. Г.Саакян, приветствуя гостью в НС РА, тепло вспомнил их встречу в 2015 г.Глава парламента подчеркнул важность расширения многогранного и взаимовыгодного сотрудничества со скандинавским регионом, особ...
Вице-спикер НС Э.Шармазанов принял посла Литвы в Армении
6 октября вице-спикер НС, руководитель парламентской группы дружбы  Армения – Литва Э.Шармазанов принял Чрезвычайного и Полномочного посла Литовской Республики в РА Эрикаса Петрикаса.  Приветствуя посла, вице-спикер НС оценил как дружественные армяно-литовские отношения и отметил, что они ...
Г.Саакян принял посла Греции
6 октября Председатель НС Г.Саакян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Греческой Республики в РА  Нафсику Ненси Эву Врайлу.  Глава парламента, поздравив посла с вступлением в должность, выразил надежду, что в ходе дипломатической миссии она приложит свои профессионал...