ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 6-ին Ուսուցչի օրվա առթիվ կրթության բնագավառում ունեցած մեծ ավանդի համար պարգեւատրել է Հայաստանի Հանրապետության տարբեր մարզերի եւ Երեւանի մի խումբ մանկավարժների: Շուրջ քսան մանկավարժներ պարգեւատրվել են ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով, ՀՀ ԱԺ պատվոգրով ու շնորհակալագրով: Խորհրդարանի ղեկավարը, շնորհավորելով մանկավարժներին տոնի առթիվ, մաղթել է նրանց խաղաղություն, բարեկեցություն եւ մասնագիտական հաջողություններ: Գալուստ Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել ուսուցիչներին անդավաճան նվիրումի, հայրենիքի հանդեպ հոգատարության եւ անշահախնդիր աշխատանքի համար:
ԱԺ նախագահի խոսքով՝ մանկավարժի մասնագիտությունն առանձնակի պատասխանատվություն է ենթադրում, ինչը մեր ժամանակներում ավելի է մեծանում` հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ արագ փոփոխվող աշխարհում շարունակաբար աճում է զարգացած եւ ստեղծագործ անհատների պահանջարկը: Խորհրդարանի ղեկավարը հավելել է, որ այդ ամենի հետ մեկտեղ՝ մշտապես զգացվում է դաստիարակված, ազգային արժեքներով ու լավագույն ավանդույթներով առաջնորդվող անհատների անհրաժեշտություն:
Միջոցառման ավարտին ուսուցիչները լուսանկարվել են ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հետ:
ՀՀ Ազգային ժողովն ավարտել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը
Հոկտեմբերի 6-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած եւ նիստին հետեւող Չեխովի անվան համար 55 դպրոցի ուսուցիչներին եւ աշակերտներին: Շարունակելով քննարկել ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի անդամների ընտրու...
Հերթական բաց դասը խորհրդարանում
ՀՀ Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 6-ին խորհրդարան էին այցելել Ա. Չեխովի անվան համար 55 դպրոցի ուսուցիչները եւ աշակերտները: Հյուրերը նախ հետեւել են ԱԺ քառօրյա նիստի աշխատանքին, որից հետո նրանց հետ հանդիպել է ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցեր...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 6-ին ընդունել է Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագի` խորհրդարանի փոխնախագահ Իսաբել Դինգիզյանին: Գալուստ Սահակյանը, ողջունելով հյուրին Հայաստանի Ազգային ժողովում, ջերմությամբ հիշել է 2015 թվականի հանդիպումը: Խորհրդարանի ղեկավարը կարեւորել է սկանդինավ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է Հայաստանում Լիտվայի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Լիտվա խորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 6-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասին: Ողջունելով դեսպանին՝ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը բարեկամական է գնահատել հայ-լ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 6-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հունաստանի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նաֆսիկա Նենսի Էվա Վրայլային: Խորհրդարանի ղեկավարը, շնորհավորելով դեսպանին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ, հույս է հայտնել, որ դիվանագիտ...

October 6, on the occasion of Teachers’ Day the Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan awarded a group of pedagogues from different marzes of the Republic of Armenia and Yerevan for the great contribution to the sphere of education. About twenty pedagogues were awarded the Memorial Medal of the RA National Assembly Speaker, the RA NA Diploma and Letter of Appreciation. The Head of the Parliament, congratulating the pedagogues on the occasion of the holiday, wished them peace, welfare and professional successes. Galust Sahakyan thanked the teachers for their faithful devotion, care towards the Motherland and unselfish work.
In the NA Speaker’s word, the pedagogue’s profession supposes a special responsibility, which is increasing in our times, taking into consideration the fact that in the rapidly changing world the demand of the developed and creative individuals is continuously growing. The Head of the Parliament has added that together with all that there is always necessity of well-bred individuals guided with national values and best traditions.
At the end of the event the teachers have been taken a photo with the Speaker of the RA National Assembly.
06.10.2016
RA National Assembly Ends Work of Four-day Sittings
On October 6, the parliament continued the work of the four-day sittings.The deputies welcomed the teachers and pupils of A. Chekhov N 55 School who visited the parliament within the framework of the RA National Assembly Open Doors programme.Continuing the debate of the issue of the elections of the...
Next Open Lesson in Parliament
On October 6, within the framework of the RA National Assembly Open Doors programme the teachers and pupils of A. Chekhov N 55 School visited the parliament.First, the guests observed the work of the NA four-day sittings, after which they met with the Chair of the NA Standing Committee on Science, E...
Galust Sahakyan Receives Deputy Speaker of Swedish Parliament
On October 6, the Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan received the Deputy Speaker of Riksdag, Parliament of the Swedish Kingdom Esabelle Dingizian.Welcoming the guest in the National Assembly of Armenia, Galust Sahakyan remembered with warmth the meeting in 2015.The Head of the parli...
RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov Receives Ambassador of Lithuania to Armenia
On October 6, the RA NA Deputy Speaker, the Head of Armenia-Lithuania Parliamentary Friendship Group Eduard Sharmazanov received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lithuania to the Republic of Armenia Erikas Petrikas.Welcoming the Ambassador, the NA Deputy Speaker Ed...
On October 6, the Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Hellenic Republic to the Republic of Armenia Nafsika Nancy Eva Vraila.Congratulating the Ambassador on assuming the position, the Head of the parliam...