Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ, գրող, հրապարակախոս Ալվարդ Պետրոսյանին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Մտավորականի ու քաղաքացու Ձեր` իրադարձություններով հարուստ կյանքն անխզելիորեն կապված է հայրենիքի ու ժողովրդի կենսագրությանը: Թե գրական ու լրատվական դաշտում, որտեղ այսօր էլ գտնվում եք գնահատելի բարձրության վրա, եւ թե հասարակական ու քաղաքական, այդ թվում` երկարամյա պատգամավորական գործունեության ընթացքում Դուք մշտապես առաջնորդվել եք երկրի շահով` անմիջականորեն զգալով նրա զարկերակը, երբեք անտարբեր չմնալով հայրենիքի ճակատագրին առնչվող որեւէ երեւույթի կամ իրավիճակի հանդեպ:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորելով ծննդյան օրվա առթիվ` մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, ստեղծագործական ոգեւորություն եւ ամենայն բարիք»:
04.10.2016
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Գերմանիայի Բունդեսթագի փոխնախագահին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի նախագահի տեղակալ Յոհաննես Զինգհամմերի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին խորհրդարանում՝ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է նրանց Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության ազգային ...
Հոկտեմբերի 4-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները: Պատգամավորներն ԱԺ նախագահի առաջարկով ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած եւ նիստի ընթացքին հետեւող Երեւանի թիվ 108 միջնակարգ ...
Բաց դասն անցկացրել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը
Հոկտեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողով էին այցելել Երեւանի համար 108 միջնակարգ դպրոցի ուսուցիչներն ու աշակերտները: Բաց դասն անցկացրել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Ողջունելով ներկաներին? ԱԺ նախագահը նշել է, որ խորհրդարանն այն վայրն է, որտեղ քաղաքական ուժերը, միմյան...

Galust Sahakyan Congratulates Distinguished Cultural Figure of Republic of Armenia, Writer, and Publicist Alvard Petrosyan on her Birth Anniversary
The RA NA Speaker’s Congratulatory message reads as follows:
“As an intellectual and citizen, your life, full of events, is inseparably linked to the Homeland and the people’s biography. Both in literary and media field - where you are, today also, at your height - and in public and political life - including during your tenure as an MP - you have always been guided by the people’s interest, directly feeling its pulse, never staying indifferent towards any phenomenon or situation concerning the Motherland’s destiny.
Once again congratulating you on your birth anniversary, I wish you health, creative inspiration and all the best.”
04.10.2016
Galust Sahakyan Receives Vice President of German Bundestag
On October 4, the President of the RA National Assembly Galust Sahakyan received the Delegation led by the Vice President of the Bundestag of the Federal Republic of Germany Johannes Singhammer.Welcoming the guests in the parliament, Galust Sahakyan congratulated them on the occasion of the national...
On October 4, the parliament continued the work of the four-day sittings by voting passed the legislative initiatives debated on the previous day.Upon the NA Speaker’s proposal the deputies welcomed the teachers and the pupils of Yerevan N 108 Secondary School, who visited the parliament within...
On October 4, within the framework of the RA NA Open Doors programme the teachers and the pupils of Yerevan N 108 Secondary School visited the RA National Assembly.The RA NA Speaker Galust Sahakyan held the open lesson. Welcoming the attendees, the NA Speaker has noted that the parliament ...