Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ, գրող, հրապարակախոս Ալվարդ Պետրոսյանին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Մտավորականի ու քաղաքացու Ձեր` իրադարձություններով հարուստ կյանքն անխզելիորեն կապված է հայրենիքի ու ժողովրդի կենսագրությանը: Թե գրական ու լրատվական դաշտում, որտեղ այսօր էլ գտնվում եք գնահատելի բարձրության վրա, եւ թե հասարակական ու քաղաքական, այդ թվում` երկարամյա պատգամավորական գործունեության ընթացքում Դուք մշտապես առաջնորդվել եք երկրի շահով` անմիջականորեն զգալով նրա զարկերակը, երբեք անտարբեր չմնալով հայրենիքի ճակատագրին առնչվող որեւէ երեւույթի կամ իրավիճակի հանդեպ:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորելով ծննդյան օրվա առթիվ` մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, ստեղծագործական ոգեւորություն եւ ամենայն բարիք»:
04.10.2016
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Գերմանիայի Բունդեսթագի փոխնախագահին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի նախագահի տեղակալ Յոհաննես Զինգհամմերի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին խորհրդարանում՝ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է նրանց Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության ազգային ...
Հոկտեմբերի 4-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները: Պատգամավորներն ԱԺ նախագահի առաջարկով ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած եւ նիստի ընթացքին հետեւող Երեւանի թիվ 108 միջնակարգ ...
Բաց դասն անցկացրել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը
Հոկտեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողով էին այցելել Երեւանի համար 108 միջնակարգ դպրոցի ուսուցիչներն ու աշակերտները: Բաց դասն անցկացրել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Ողջունելով ներկաներին? ԱԺ նախագահը նշել է, որ խորհրդարանն այն վայրն է, որտեղ քաղաքական ուժերը, միմյան...

Поздравление Г.Саакяна в связи с днем рождения Заслуженного деятеля культуры РА, писателя, публициста Алвард Петросян
“Ваша богатая событиями жизнь деятеля культуры и гражданина неразрывно связана с биографией родины и народа. Как в литературном и информационном поле, где и сегодня находитесь на должной высоте, так и в общественном и политическом, в том числе в ходе многолетней депутатской деятельности, Вы всегда руководствовались интересами страны, непосредственно чувствуя ее пульс, никогда не оставаясь равнодушной к какому-либо касающемуся судьбы отчизны явлению или ситуации.
Еще раз поздравляя с днем рождения, желаю Вам здоровья, творческого вдохновения и всех благ”.
04.10.2016
Г.Саакян принял вице-спикера Бундестага Германии
4 ноября Председатель НС Г.Саакян принял делегацию, возглавляемую вице-спикером Бундестага ФРГ Иоханнесом Зингхаммером.Приветствуя гостей в парламенте, Г.Саакян поздравил их с национальным праздником ФРГ – Днем Единства.Председатель НС подчеркнул, что Армения осознает необходимость двусторонних шаго...
4 октября парламент продолжил работу четырехдневных заседаний, голосованием приняв обсуждавшиеся в предыдущий день законодательные инициативы. Г.Саакян сообщил, что, согласно ст.13 закона “Регламент НС”, депутат НС Т.Уриханян представил заявление об отставке, которому будет дан ход в соответствии с ...
4 октября в рамках программы НС “Открытые двери” парламент посетили учащиеся и учителя ереванской средней школы N108.  Открытый урок провел Председатель НС Г.Саакян. Приветствуя присутствующих, спикер отметил, что парламент - площадка, где политические силы в полемике друг с другом находят реше...