Սեպտեմբերի 30-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի տասներորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 3-6-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախ...
«Դուք հանդիսանում եք կենդանի կամուրջ Հայաստանի եւ Ուրուգվայի բարեկամ ժողովուրդների միջեւ». Էդուարդ Շարմազանովը՝ Ռոբերտո Մարկարյանին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 30-ին ընդունել է Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետության համալսարանի ռեկտոր Ռոբերտո Մարկարյանին տիկնոջ՝ Աննա Մարիա Ֆերարիի հետ: Ողջունելով հյուրերին նախնիների հողում՝ Էդուարդ Շարմազանովը գոհունակությամբ է խոսել հայ-ուրուգվայական զարգացող կապերի մասին եւ նշ...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի նորանշանակ դեսպանին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 30-ին ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին: Շնորհավորելով նորանշանակ դեսպանին՝ Գալուստ Սահակյանը հույս է հայտնել, որ դիվանագիտական առաքելության իրականացման ընթացքում նա իր գործունեությամբ կնպաս...

30 сентября состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Председатель НС Г.Саакян. Обсуждены проекты решений по повесткам дня десятой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 3-6 октября. В проект решения о повестке дня десятой сессии НС пятого созыва включено 6 вопросов, 4 межд...
Э.Шармазанов – Р.Маркаряну: “Вы являетесь живым мостом между дружественными народами Армении и Уругвая”
30 сентября вице-спикер НС Э.Шармазанов принял ректора Университета Восточной Республики Уругвай Роберто Маркаряна с супругой – Анной Марией Феррари.Приветствуя гостей на земле предков, Э.Шармазанов констатировал развивающиеся армяно-уругвайские связи, отметил весомую роль Роберто Маркаряна в укрепл...
Г.Саакян принял новоназначенного посла Грузии в РА
30 сентября Председатель НС Г.Саакян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Грузии в РА Г.Саганелидзе. Поздравляя посла, Г.Саакян выразил надежду, что в ходе дипломатической миссии он своей деятельностью будет способствовать еще большему углублению и укреплению отношений между Ар...