ՀՀ Ազգային ժողովն ավարտել է արտահերթ նիստի աշխատանքը` քվեարկությամբ ընդունելով նաեւ «ՀՀ հարկային օրենսգիրք» նախագիծը
Սեպտեմբերի 29-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով «Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին», «ՀՀ հարկային օրենսգիրք», «ՀՀ կառավարության կառուցվածքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերը: Ընդունվել է նաեւ «Մարդու վերարտադրողական առողջության եւ վերարտադրողական իրավունքների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ «ՀՀ քրեական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենսդրական փաթեթը:
ՀՀ ԱԺ բյուջետային գրասենյակը ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի հետ համատեղ, Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության /GIZ/ «Հանրային ֆինանսների կառավարում Հարավային Կովկասում» ծրագրի աջակցությամբ սեպտեմբերի 29-ին կազմակերպել էր հանրային ֆինանսների կառավարմա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 29-ին Հայաստանի անկախության 25-ամյակի կապակցությամբ հայրենիք-սփյուռք կապերի զարգացմանը նպաստելու համար ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով պարգեւատրել է ամերիկահայ բարերար Ռիտա Պալյանին:Խորհրդարանի ղեկավարը, շնորհավորելով Ռիտա Պալյանին, շնոր...

НС завершило работу внеочередного заседания, приняв голосованием также проект Налогового кодекса РА
29 сентября парламент продолжил работу внеочередного заседания, приняв голосованием проекты о внесении изменений и дополнений в законы РА “Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности”, “О структуре Правительства РА”, “О репродуктивном здоровье и репродуктивных правах человека”, а также в Уголовный и Налоговый кодексы РА.
29 сентября Бюджетный офис НС РА совместно с Постоянной комиссией НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам и при содействии программы “Управление общественными финансами на Южном Кавказе” Германского общества международного сотрудничества (GIZ) организовал дебаты по теме “Роль парламента ...
29 сентября Председатель НС Г.Саакян в связи с 25-летием независимости РА за содействие развитию связей Родина – Диаспора наградил Памятной медалью Председателя НС РА армянскую благотворительницу Риту Палян (США). Глава парламента, поздравляя г-жу Палян, поблагодарил за большой вклад в течение 20 ле...