ՀՀ Ազգային ժողովն ավարտել է արտահերթ նիստի աշխատանքը` քվեարկությամբ ընդունելով նաեւ «ՀՀ հարկային օրենսգիրք» նախագիծը
Սեպտեմբերի 29-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով «Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին», «ՀՀ հարկային օրենսգիրք», «ՀՀ կառավարության կառուցվածքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերը: Ընդունվել է նաեւ «Մարդու վերարտադրողական առողջության եւ վերարտադրողական իրավունքների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ «ՀՀ քրեական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրենսդրական փաթեթը:
ՀՀ ԱԺ բյուջետային գրասենյակը ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի հետ համատեղ, Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերության /GIZ/ «Հանրային ֆինանսների կառավարում Հարավային Կովկասում» ծրագրի աջակցությամբ սեպտեմբերի 29-ին կազմակերպել էր հանրային ֆինանսների կառավարմա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 29-ին Հայաստանի անկախության 25-ամյակի կապակցությամբ հայրենիք-սփյուռք կապերի զարգացմանը նպաստելու համար ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով պարգեւատրել է ամերիկահայ բարերար Ռիտա Պալյանին:Խորհրդարանի ղեկավարը, շնորհավորելով Ռիտա Պալյանին, շնոր...

On September 29, the parliament continued the work of the extraordinary sitting, passing by voting the draft laws on Amending the RA Law on the Remuneration of State Officials, the RA Tax Code, and on Amending the RA Law on the Structure of the Government of the Republic of Armenia. The legislative package on Amending the RA Law on Human Reproductive Health and Reproductive Rights of Humans and on Amending the RA Criminal Code was also passed.
On September 29, the RA NA Budgetary Office jointly with the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs, with the support of the programme Public Financing Management in South Caucasus of the Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH (German Federal E...
On September 29, on the occasion of the 25th Anniversary of Armenia’s Independence the Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan awarded Armenian American Philanthropist Rita Balian the RA National Speaker’s Memorial Medal for promoting the development of Motherland-Diaspora relations...