ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 26-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը եվ ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մեքսիկա բարեկամական խմբի ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը սեպտեմբերի 23-ին հանդիպել են Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների արտաքին հարաբերությունների նախարարության Եվրոպայի վարչության պետ, դեսպան Ֆրանսիսկո դել Ռիոյի ...
Սեպտեմբերի 24-ին Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստ, որն «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ օրենքի համաձայն անցկացվել է դռնփակ ընթացակարգով: Նիստի օրակարգում է եղել Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահի եւ անդամների պաշտոններում ընտր...

26 сентября, в 12:00 часов, по решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА созывается внеочередное заседание НС РА – по повестке дня инициатора.
23 сентября председатель  Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Закарян и руководитель парламентской группы дружбы Армения – Мексика В.Багдасарян встретились с делегацией, возглавляемой начальником управления Европы МИД Мексиканских Соединенных Штатов, послом Франсиско дель Рио.  В хо...
24 сентября под председательством О.Саакяна состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам, которое, согласно закону РА “Регламент НС”, проведено в закрытом режиме. В повестке дня заседания – вопрос предложения Национальному Собранию кандидатур для избра...