ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 26-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը եվ ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մեքսիկա բարեկամական խմբի ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը սեպտեմբերի 23-ին հանդիպել են Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների արտաքին հարաբերությունների նախարարության Եվրոպայի վարչության պետ, դեսպան Ֆրանսիսկո դել Ռիոյի ...
Սեպտեմբերի 24-ին Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստ, որն «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ օրենքի համաձայն անցկացվել է դռնփակ ընթացակարգով: Նիստի օրակարգում է եղել Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահի եւ անդամների պաշտոններում ընտր...

By the decision of the RA NA Speaker Galust Sahakyan, under Article 70 of the RA Constitution, at the initiative of the RA Government, on September 26 at 12:00, an extraordinary sitting of the RA National Assembly will be convened by the initiator’s established agenda.
On September 23, Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan and Head of the RA NA Armenia-Mexico friendship group Vahram Baghdasaryan met with the delegation led by Head of European Department of Secretariat of Foreign Affairs of the United Mexican States Franc...
On Septemvber 24, an extraordinary session at the NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Hovhannes Sahakyan took place which was a camera sitting according to the RA Law on the RA NA Rules of Procedure....