Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Մարգարիտ Եսայանը սեպտեմբերի 22-ին հանդիպել է Հայաստանի Ֆրանկոֆոն երիտասարդների խորհրդարանի անդամների հետ, որոնք ներկայացնում են Հայաստանի տարբեր բուհերի ֆրանսախոս ուսանողների:
Հանդիպմանը քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղում եւս Ֆրանկոֆոն երիտասարդական խորհրդարան ստեղծելու աշխատանքներին վերաբերող հարցեր:
Մարգարիտ Եսայանը տեղեկացրել է, որ նախապատրաստական աշխատանքներն արդեն ավարտվել են եւ նախատեսվում է, որ հոկտեմբերին Հայաստանի Ֆրանկոֆոն երիտասարդների խորհրդարանի անդամները կայցելեն Ստեփանակերտ:
Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավարը նշել է, որ Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի Եվրոպայի տարածաշրջանի սեկցիաների որոշ անդամներ եւս ցանկություն են հայտնել մասնակցելու Ստեփանակերտում անցկացվելիք անդրանիկ նիստին:
ՀՀ անկախության քառորդ դարը հատուկ շուքով նշվել է Չինաստանում ՀՀ դեսպանատանը: Պաշտոնական ընդունելությանը մասնակցել են օտարերկրյա դիվանագետներ, ՉԺՀ ԱԳ պաշտոնյաներ, Չինաստանում ՀՀ նախկին դեսպաններ, գործարարներ, ուսանողներ եւ հայ համայնքի անդամներ: Հյուրերի գնահատականով՝ Չինաստանում Հայաստանի անկախությա...

On September 22, the Head of the NA Delegation to the Parliamentary Assembly of La Francophonie /IOF/ Margarit Yesayan met with members of the Francophone Youth Parliament of Armenia representing French-speaking students in different universities of Armenia.
Issues concerning the establishment of the Francophone Youth Parliament also in Nagorno Karabakh were discussed at the meeting.
Margarit Yesayan informed them that the preparatory works are already over, and the visit of members of the Francophone Youth Parliament of Armenia to Stepenakert is scheduled in October.
The Head of the Armenian Delegation to the Parliamentary Assembly of La Francophonie mentioned that some members of European Region of the IOF sections also expressed willingness to participate in the first session to be held in Stepanakert.
The quarter century of the RA Independence was celebrated with special grandeur at the RA Embassy in China. Foreign diplomats, Officials from the Foreign Ministry of the People’s Republic of China (PRC), the RA Former Ambassadors to China, businessmen, students and members of the Armenian community ...