Սեպտեմբերի 13-ին՝ ժամը 18:30-ին, ՀՀ ԱԺ նոր մասնաշենքի 314 սրահում տեղի կունենա «4+4+4» ձեւաչափով աշխատանքային խմբի կողմից Հայաստանի Հանրապետությունում ընտրական գործընթացների կազմակերպման եւ անցկացման մասին համաձայնագրի վերջնական կազմման եւ ստորագրման աշխատանքային նիստը:
Միջոցառումը լուսաբանել ցանկացող լրագրողները պետք է տեղում լինեն մինչեւ ժամը 18:15-ը:
Սեպտեմբերի 13-ին Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել «4+4+4» ձեւաչափով աշխատանքային խմբի կողմից Հայաստանի Հանրապետությունում ընտրական գործընթացների կազմակերպման եւ անցկացման մասին փաստաթղթի վերջնական կազմման եւ ստորագրման աշխատանքային նիստ, որի ընթացքում ԱԺ ՀՀԿ, ԲՀԿ, ՀԱԿ, ՕԵԿ եւ ՀՅԴ ...
ՀՀ օրհներգի հնչյունների ներքո սեպտեմբերի 13-ին ազդարարվել է ՀՀ ԱԺ հինգերորդ գումարման տասներորդ նստաշրջանի բացումը: ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը պատգամավորների քննարկմանն է ներկայացրել ԱԺ հինգերորդ գումարման տասներորդ նստաշրջանի, սեպտեմբերի 13-15-ի քառօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերը եւ հետաձգումնե...
Սեպտեմբերի 13-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողով էին այցելել Երեւանի Ալեքսանդր Պուշկինի անվան թիվ 8 հիմնական դպրոցի մի խումբ ուսուցիչներ եւ աշակերտներ: Բաց դասը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Ողջունելով ներկաներին՝ ԱԺ նախագահը նշել է, որ խորհրդարանն այն վայրն է, որտեղ քաղ...

Подписано Заявление политических сил-участников переговорного формата 4+4+4
13 сентября в НС состоялось заседание рабочей группы в формате 4+4+4 по окончательному составлению и подписанию документа об организации и проведению избирательных процессов  в РА, в ходе которого представители парламентских фракций РПА, ППА, АНК, ПОЕ и АРФД подписали Заявление. На заседании пр...
Национальное Собрание пятого созыва начало работу десятой сессии
13 сентября под звуки Гимна РА состоялось открытие десятой сессии НС пятого созыва. Председатель НС Г.Саакян представил депутатам проекты повесток дня сессии и заседаний 13-15 сентября, проекты решений НС об особом порядке обсуждения некоторых проектов и отсрочек, которые были утверждены.Парламент п...
13 сентября в рамках программы “Открытые двери” НС посетила группа  учащихся и учителей ереванской основной школы N8 им. А.Пушкина. Открытый урок вел Председатель НС Г.Саакян. Приветствуя присутствующих, он отметил, что парламент – площадка, где политические силы в полемике находят оптимальные ...