Սեպտեմբերի 8-ին Բյուջետային գրասենյակի աշխատակազմի ներկայացուցիչները հանդիպել են Գերմանիայի համագործակցության ընկերության «Հանրային ֆինանսների կառավարում Հարավային Կովկասում» ծրագրի հայաստանյան թիմի նորանշանակ ղեկավար Քրիստիան Դյուրինգի հետ:
Բյուջետային գրասենյակի համակարգող-փորձագետ Գագիկ Բարսեղյանը ողջունել եւ շնորհավորել է Քրիստիան Դյուրինգին նշանակման կապակցությամբ եւ մաղթել արգասաբեր աշխատանք: Նա անդրադարձել է մասնավորապես սահմանադրական փոփոխություններից հետո խորհրդարանի վերահսկողական դերի բարձրացմանը, ներկայացրել այդ գործառույթի իրականացման համար անհրաժեշտ գործիքակազմը՝ նշելով, որ Բյուջետային գրասենյակի ստեղծումը խորհրդարանական վերահսկողության արդյունավետ իրականացմանն աջակցող կարեւորագույն գործիքներից է:
Աշխատանքային հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Բյուջետային գրասենյակի գործունեությանն առնչվող հարցեր, ներկայացվել են գրասենյակի նպատակներն ու խնդիրները, իրականացվելիք քայլերը եւ այդ հարցում Գերմանիայի համագործակցության ընկերության աջակցությունը: Կարեւորվել է Բյուջետային գրասենյակի եւ Գերմանիայի համագործակցության ընկերության միջեւ համագործակցության շարունակականությունը:
Գագիկ Բարսեղյանն էլեկտրոնային տարբերակով ներկայացրել է բյուջետային գրասենյակի ստեղծման իրավական հիմքերն ու գործառույթները, կատարված աշխատանքը եւ ռազմավարությունը, նպատակներն ու խնդիրները, Բյուջետային գրասենյակի աշխատանքն առավել արդյունավետ դարձնելուն միտված քայլերը:

On September 8, the staff representatives of the Budget Office met with the newly appointed Head of the Armenian Team of the GIZ Public Financial Management in the South Caucasus Programme Christian Doering.
Coordinator-Expert of the Budget Office Gagik Barseghyan welcomed and congratulated Christian Doering on his appointment and wished him fruitful work. He touched upon, in particular, the enhancement of the role of the parliament after the constitutional amendments, presented the necessary toolkit for that mission, noting that the establishment of the Budget Office is one of the most important supporting tools to effectively implement parliamentary surveillance.
Issues concerning the Budget Office activities were discussed during the working meeting, the Office’s objectives and problems, further steps and the GIZ support to that were introduced. The continuation of cooperation between the Budget Office and the GIZ was highlighted.
Gagik Barseghyan electronically presented the legal bases for the formation of the Budget Office and its functions, activities and strategy, objectives and problems, and steps to make the Budget Office activities more efficient.