Հուլիսի 20-ին ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ջիմ Կոստան ՀՀ ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար Սամվել Նիկոյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու անմեղ զոհերի հիշատակին: Ջիմ Կոստան ծաղիկներ է խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ հարգել սուրբ նահատակների հիշատակը:
Ջիմ Կոստան շրջել է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի սրահներից մեկում, դիտել Հայոց ցեղասպանությունը վերապրած Ավրորա Մարդիգանյանի դերակատարմամբ նկարահանված «Հոգիների աճուրդ» համր ֆիլմի պաստառները, լուսանկարները, անձնական իրերը, նրան նվիրված թողարկումները եւ բացառիկ այլ նմուշներ:
Այցի ավարտին Ջիմ Կոստան գրառում է կատարել պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հուլիսի 20-ին ընդունել է ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ջիմ Կոստային: Գալուստ Սահակյանը, ողջունելով հյուրին, նշել է, որ ուրախ է Հայաստանի խորհրդարանում հյուրընկալելու մեր երկրի լավագույն բարեկամին, ով Ֆրեզնո քաղաքից է, որտեղ ծնվել եւ ստեղծագոր...
Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի` Ազգային ժողովի կողմից առաջադրվող անդամի թափուր տեղի ընտրության համար մրցույթ անցկացնելու մասին. ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ՝  Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի անդամ Թափուր պաշտոնին ներկայացվող պահանջներ՝ Ազգային հանձնաժողովի անդամ...

20 июля член Палаты представителей Конгресса США Джим Коста в сопровождении руководителя парламентской группы дружбы Армения – США С.Никояна посетил мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде, отдав дань уважения памяти безвинных жертв.   Он возложил цветы к Вечному огню и почтил молчанием память святых мучеников.
Американский парламентарий с интересом ознакомился с экспозицией Музея-института Геноцида армян.
В завершение визита Джим Коста внес соответствующую запись в Книгу почетных гостей.
20 июля Председатель НС Г.Саакян принял члена Палаты представителей Конгресса США Джима Коста.  Г.Саакян, приветствуя гостя, отметил, что рад принять в парламенте Армении лучшего друга нашей страны, гражданина Фрезно, где родился и творил выдающийся американский писатель армянского происхождени...
20 июля руководитель парламентской группы дружбы Армения – США С.Никоян, член группы А.Рустамян и депутат НС А.Варданян встретились с членом палаты представителей Конгресса США Джимом Коста. Гостя сопровождал почетный консул РА во Фрезно П.Абгарян.   Приветствуя визит г-на Коста в Армению,...