Հուլիսի 20-ին ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ջիմ Կոստան ՀՀ ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար Սամվել Նիկոյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու անմեղ զոհերի հիշատակին: Ջիմ Կոստան ծաղիկներ է խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ հարգել սուրբ նահատակների հիշատակը:
Ջիմ Կոստան շրջել է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի սրահներից մեկում, դիտել Հայոց ցեղասպանությունը վերապրած Ավրորա Մարդիգանյանի դերակատարմամբ նկարահանված «Հոգիների աճուրդ» համր ֆիլմի պաստառները, լուսանկարները, անձնական իրերը, նրան նվիրված թողարկումները եւ բացառիկ այլ նմուշներ:
Այցի ավարտին Ջիմ Կոստան գրառում է կատարել պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հուլիսի 20-ին ընդունել է ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ջիմ Կոստային: Գալուստ Սահակյանը, ողջունելով հյուրին, նշել է, որ ուրախ է Հայաստանի խորհրդարանում հյուրընկալելու մեր երկրի լավագույն բարեկամին, ով Ֆրեզնո քաղաքից է, որտեղ ծնվել եւ ստեղծագոր...
Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի` Ազգային ժողովի կողմից առաջադրվող անդամի թափուր տեղի ընտրության համար մրցույթ անցկացնելու մասին. ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ՝  Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի անդամ Թափուր պաշտոնին ներկայացվող պահանջներ՝ Ազգային հանձնաժողովի անդամ...

On July 20, the Member of the U.S. House of Representatives of Congress Jim Costa visited Tsitsernakaberd Memorial Complex accompanied by the Head of the RA NA Armenia-USA Friendship Group Samvel Nikoyan to pay tribute to the memory of the innocent victims. Jim Costa laid flowers at the eternal fire and honored in silence the memory of the saint martyrs.
Jim Costa took a tour in one of the halls of the Armenian Genocide Museum-Institute, observed the posters of the “Auction of Souls” silent movie starring by Aurora Mardiganian, the photos, personal items, the releases dedicated to it and other unique species.
At the end of the meeting Jim Costa left a note in the Memory Book of Honorable Guests.
On July 20, the Speaker of the RA National Assembly received the Member of the U.S. Congress House of Representatives Jim Costa.Galust Sahakyan, welcoming the guest, has noted that he is glad to host the best friend of our country in the Parliament, who is from Fresno, where the American Armeni...
On July 20, the Head of the RA NA Friendship Group Armenia-USA Samvel Nikoyan, the Member of the Group Armen Rustamyan and the NA deputy Aghvan Vardanyan met with the Member of the U.S. House of Representatives of Congress Jim Costa. The RA Honorary Consul in Fresno Berj Apkarian accompanied the gue...