Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձներ է հղել Ֆրանսիայի ԱԺ նախագահ Կլոդ Բարտոլոնին եւ Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցել է Ֆրանսիայի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Կլոդ Բարտոլոնին եւ Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեին` Նիսում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ: Ուղերձում մասնավորապես ասվում է, որ խոր վշտով է տեղեկացել Նիսում տեղի ունեցած դաժան ահաբեկչական գործողության մասին, որը բազմաթիվ անմեղ զոհերի եւ վիրավորների պատճառ դարձավ:
Խստորեն դատապարտելով այս տմարդի հարձակումը, որն իրականացվեց ազատության եւ մարդու իրավունքների խորհրդանիշ հանդիսացող Ֆրանսիայի ազգային տոնի օրը եւ մերժելով ահաբեկչության ցանկացած դրսեւորում՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից մեր վշտակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում ձեզ, զոհվածների հարազատներին եւ մերձավորներին, իսկ վիրավորներին մաղթում եմ շուտափույթ ապաքինում:

Galust Sahakyan Sends Condolence Letters to Presidents of National Assembly and Senate of France Claude Bartolone and Gérard Larcher
The RA NA President Galust Sahakyan addressed Condolence Letters to the President of the NA President Claude Bartolone and to the President of the Senate Gérard Larcher of the Republic of France on the occasion of the terrorist act occurred in Nice. The address, particularly, reads that he has learnt with deep grief about the severe terrorist act occurred in Nice, which caused numerous innocent victims and wounded.
Strictly condemning this inhuman attack, which was carried out on the national holiday of France, which is a symbol of freedom and human rights, denying any manifestation of terrorism, on behalf of the National Assembly of the Republic of Armenia and personally on my behalf we express our condolences and support to the victims' families and relatives and wish quick recovery to the wounded.