Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Վրաստանի խորհրդարանի փոխնախագահին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հուլիսի 11-ին ընդունել է Վրաստանի խորհրդարանի փոխնախագահ Մանանա Կոբախիձեի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը, ողջունելով Մանանա Կոբախիձեի այցը Հայաստանի խորհրդարան, հույս է հայտնել, որ այն կնպաստի հայ-վրացական բարեկամական հարաբերությունների առավել խորացմանն ու ամրապնդմանը:
Գալուստ Սահակյանը փաստել է, որ Հայաստանը կարեւորում է Վրաստանի հետ բազմակողմ կապերի խորացումն ու ընդլայնումը: Այս համատեքստում նա կարեւորել է նաեւ միջխորհրդարանական համագործակցությունը միջազգային հարթակներում:
Վրաստանի խորհրդարանի փոխնախագահ Մանանա Կոբախիձեն, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, արժեւորել է երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները: Տիկին Կոբախիձեն գոհունակությամբ փաստել է, որ վերջին տարիներին բավականին աշխուժացել են հայ-վրացական խորհրդարանական կապերը:
Զրուցակիցները խոսել են նաեւ Հայաստանի եւ Վրաստանի տնտեսական համագործակցության զարգացման հեռանկարների եւ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերից:
11.07.2016
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հանդիպել է «Սփյուռք» ամառային դպրոցի մասնակիցների հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հուլիսի 11-ին խորհրդարանում հյուրընկալել է «Սփյուռք» ամառային դպրոցի մասնակիցներին: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը: Ողջունելով հյուրերին Հայստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի անունից՝ Գալուստ Սահակյանը նշել է, որ ծրագրի նպատակն է Սփյու...
Հուլիսի 11-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Արգո Ավակովի հետ: Կորյուն Նահապետյանը շնորհավորել է Արգո Ավակովին ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավարի պաշտոնը ստանձնելու կապ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Վրաստանի խորհրդարանի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Հերմինե Նաղդալյանը եւ Միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամները հուլիսի 11-ին հանդիպել են Վրաստանի խորհրդարանի փոխնախագահ Մանանա Կոբախիձեի գլխավորած պատվիրակության հետ: Ողջու...
Աշխատանքային այցով Երեւանում գտնվող Վրաստանի խորհրդարանի փոխնախագահ, Վրաստանի խորհրդարանի եւ ՀՀ ԱԺ-ի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Մանանա Կոբախիձեի գլխավորած պատվիրակության անդամները հուլիսի 11-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀ ԱԺ-ի եւ Վրաստանի խորհրդարանի միջեւ համագործակ...

On July 11, the RA NA Speaker Galust Sahakyan received the delegation led by Manana Kobakhidze, Deputy Speaker of the Georgian Parliament.
The RA NA Speaker, welcoming Manana Kobakhidze’s visit to Armenia , expressed hope that it will promote further deepening and intensification of the Armenian-Georgian friendly relations.
Galust Sahakyan has documented that Armenia highlights the deepening and intensification of comprehensive relations with Georgia . In this context he emphasizes interparliamentary cooperation on international platforms.
Deputy Speaker of Georgian Parliament Manana Kobakhidze, thanking for the reception, attached importance to the friendly relations between the two countries. Mrs Kobakhidze documented with pleasure that in recent years the Armenian-Georgian ties have rather activated.
The interlocutors have also talked about the perspectives of further development of the economic cooperation between Armenia and Georgia and other issues of mutual concern.
11.07.2016
RA NA President Galust Sahakyan Meets with Participants of “Spyurk” Summer School
On July 11, the RA NA Speaker Galust Sahakyan received the participants of “Spyurk” Summer School in the parliament. The RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan also attended the meeting. Welcoming the guests, Galust Sahakyan, on behalf of the RA National Assembly, noted that the goal of the projec...
Meeting in NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs
On July 11, the Chair of the RA NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Koryun Nahapetyan met with Argo Avakov, the Head of the OSCE Office in Yerevan.Koryun nahapetyan congratulated Argo Avakov on assuming the post of the Head of the OSCE Office in Yerevan and noted...
On July 11, the RA NA Deputy Speaker, Co-Chair of Interparliamentary Committee on Cooperation between the RA National Assembly  and the Georgian Parliament Hermine Naghdalyan and members of the Interparliamentary Committee met with the delegation led by Manana Kobakhidze, Deputy Speaker of the ...
On July 11, the members of the delegation led by the Deputy Speaker of the Georgian Parliament, Co-Chair of the Interparliamentary Committee on Cooperation between the Georgian Parliament and the RA National Assembly Manana Kobakhidze, being on a working visit to Armenia, visited Tsitsernakaberd Mem...