ՀՀ Ազգային ժողովը 2016 թ. երկրորդ եռամսյակում ստացել է 795 նամակ
«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ՀՀ Ազգային ժողովի քարտուղարությունը հրապարակում է 2016 թ. երկրորդ եռամսյակում ստացված նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը:
Ընդունվել, գրանցվել եւ ԱԺ նախագահին է հանձնվել քաղաքացիների 128, ԱԺ փոխնախագահներին` 76 նամակ: ԱԺ նախագահը եւ փոխնախագահները պատասխանել են բոլոր նամակներին:
ԱԺ մշտական հանձնաժողովներին է հանձնվել քաղաքացիների 398 նամակ. պատասխանել են բոլորին:
ԱԺ խմբակցություններին է հանձնվել քաղաքացիների 171 նամակ. պատասխանել են բոլորին:
ԱԺ աշխատակազմին հասցեագրվել է 18 նամակ, իսկ ԱԺ նախագահի աշխատակազմին՝ 4 նամակ. պատասխանվել է բոլորին:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հուլիսի 6-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հունաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իոաննիս Տայիսին, ով Հայաստանի Հանրապետությունում ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը: Գալուստ Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել Իոաննիս Տայիսին Հայաստանո...
Հուլիսի 6-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի միջազգային եւ մշակութային համագործակցության հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Միխայիլ Շվիդկոյին եւ ՌԴ դեսպանատան հատուկ հանձնարարութ...

According to the Law on The Procedure For Consideration of Citizens’ Proposals, Applications and Complaints, the General Division of the RA National Assembly Secretariat announced brief information for 2016 second quarter results of letter considerations.
The citizens’ 128 letters have been accepted, registered and delivered to the NA President, 76 letters have been delivered to the Vice Presidents. The NA President and Vice Presidents have answered all the letters.
398 letters have been delivered to the NA Standing Committees: all of them have been answered. The citizens’ 171 letters have been delivered to the NA Factions: all of them have been answered.
18 letters have been addressed to the NA Staff. 4 letters have been delivered to the NA President's Staff.
06.07.2016
On July 6, the RA NA President Galust Sahakyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Hellenic Republic to the Republic of Armenia Ioannis Taghis, who is going to complete his diplomatic mission in the Republic of Armenia.Galust Sahakyan thanked Ioannis Taghis for the effec...
On July 6, the Chairman of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtayn received the Special Representative of the President of the Russian Federation for International and Cultural Cooperation Mikhail Shvydkoi and the Counselor on Special Assignments of...