Հունիսի 13-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստում Արտակ Զաքարյանի նախագահությամբ քննարկվել է 2015 թվականի մայիսի 29-ին ստորագրված «Եվրասիական տնտեսական միության եւ դրա անդամ պետությունների` մի կողմից, եւ Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության` մյուս կողմից, միջեւ ազատ առեւտրի մասին» համաձայնագիրը: Հիմնական զեկուցող, ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարի առաջին տեղակալ Գարեգին Մելքոնյանը տեղեկացրել է, որ փաստաթղթով նախատեսվում է կողմերի միջեւ փոխադարձ առեւտրում մաքսատուրքի դրույքաչափերի նվազեցում: Մասնավորապես համաձայնագրի ուժի մեջ մտնելուց անմիջապես հետո որոշ ապրանքների հանդեպ նախատեսվում է կիրառել 0 տոկոս մաքսատուրք:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 13-ին` ժամը 12:00-ին, գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան: Պատգամավորները քվեարկությամբ հաստատել են 2016 թվականի հունիսի 13-ին հրավիրված արտահերթ նստաշրջանի անցկ...
(ոչ պաշտոնական թարգմանություն)ք. Մոսկվա, Կազան 2-3 հունիսի, 2016թ Նախագահողներ Ն.Ի.Ռիժկով ՌԴ Դաշնային ժողովի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի ռուսական մասի համանախագահ, ՌԴ Դաշնային խորհրդի Դաշնային կառուցվածքի, տարածաշրջանային քաղաքականության, տեղական ինքնա...

13 июня на заседании Постоянной комиссии НС по внешним связям под председательством А.Закаряна обсуждалось подписанное 29 мая 2015 г.  соглашение “О свободной торговле между ЕАЭС и его государствами-членами, с одной стороны, и Социалистической Республикой Вьетнам – с другой стороны”. По вопросу обстоятельно выступил основной докладчик, первый заместитель министра экономики РА Г.Мелконян.
Обсуждавшийся документ с положительным заключением комиссии будет представлен парламенту на ратификацию.
По решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА 13 июня, в 12:00 часов, созвана внеочередная сессия НС – по повестке дня инициатора. Депутаты голосованием утвердили  процедурные вопросы проведения внеочередной сессии НС. ...
Москва, Казань,  2-3 июня 2016 г. Председательствовали: Н.И. Рыжков Сопредседатель Российской части Межпарламентской комиссии по сотрудничеству Федерального Собрания Российской Федерации и Национального Собрания Республики Армения, член Комитета Совета Федерации по федеративному устройству, рег...