ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով մեկնել է Վրաստան
Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլիի պաշտոնական հրավերով մայիսի 25-27-ը Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսի է մեկնել ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը՝ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԱԺ Հայաստան-Վրաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանի գլխավորությամբ: Պատվիրակությունը, որի կազմում են Հայաստան-Վրաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի անդամներ Տաճատ Վարդապետյանը, Խաչատուր Քոքոբելյանը, Վարդան Այվազյանը, մասնակցելու է Վրաստանի Անկախության քսանհինգերորդ տարեդարձի տոնակատարությանը:
Այցի շրջանակում մայիսի 26-ին պատվիրակությունը հանդիպում է ունեցել Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլիի հետ. հանդիպման ընթացքում քննարկվել է երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ: Հանդիպմանը մասնակցել է նաեւ Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Յուրի Վարդանյանը:
Վրաստանի անկախության տոնին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների ընթացքում հայ խորհրդարանականները կմասնակցեն Թբիլիսիի Ազատության հրապարակում կայանալիք Վրաստանի զինված ուժերի երդման արարողությանը, Վրաստանի խորհրդարանի նախագահի կողմից հրավիրված պաշտոնական ընդունելությանը, ինչպես նաեւ Անկախության 25-ամյակին նվիրված լուսանկարչական ցուցահանդեսին եւ համերգին:
Տեղեկացնենք, որ Վրաստանի Անկախության տոնին մասնակցելու նպատակով Թբիլիսի են ժամանել ինը երկրների խորհրդարանական պատվիրակություններ՝ Հայաստանից, Լեհաստանից, Ուկրաինայից, Լիտվայից, Լատվիայից, Իսրայելից, Չեխիայից, Բելառուսից, Թուրքիայից:
Վրաստան է ժամանել նաեւ ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Քրիստիան Վիգենինը:
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում շարունակվել են «ՀՀ 2015 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունների քննարկումները
Մայիսի 26-ին ՀՀ ԱԺ սոցիալական հարցերի եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում, որը նախագահել են Հակոբ Հակոբյանը եւ Գագիկ Մինասյանը, քննարկվել է սոցիալական հարցերի նախարարությանը հատկացված ֆինանսական միջոցների օգտագործման վերաբերյալ հաշվետվությունը: ՀՀ ֆինանս...
Մայիսի 27-ին` ժամը 12:30-ին, ԱԺ նոր մասնաշենքի 214 սենյակում տեղի կունենա Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Հովհաննես Մարգարյանի մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն մայիսի 23-24-ը Աթենքում կայացած ՍԾՏՀ ԽՎ-ի իրավական եւ ք...

Delegation Led by RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan Leaves for Georgia on Official Visit
On May 25-27, at the official invitation of the Speaker of the Parliament of Georgia David Usupashvili the Delegation of the RA National Assembly led by the RA NA Deputy Speaker, the Head of the NA Armenia-Georgia Friendship Group Hermine Naghdalyan left for the capital of Georgia, Tbilisi. The Delegation, which comprises the members of Armenia-Georgia Parliamentary Friendship Group Tatshat Vardapetyan, Khachatur Kokobelyan, Vardan Ayvazyan will take part in the celebration of the twenty-fifth anniversary of Independence Day of Georgia.
On May 26, within the framework of the visit the Delegation had a meeting with the Speaker of the Parliament of Georgia David Usupashvili: during the meeting a large scope of issues of bilateral interest was discussed. The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Georgia Yuri Vardanyan also took part in the meeting.
During the jubilee events dedicated to Independence Day of Georgia the Armenian parliamentarians will take part in the swearing-in ceremony of Georgia’s Armed Forces to be held at Liberty Square of Tbilisi, in the official reception invited by the Speaker of the Parliament of Georgia, as well as in the photo exhibition and concert dedicated to the 25-anniversary of Independence Day.
Let us inform that parliamentary delegations from nine countries arrived in Tbilisi to take part in Independence Day of Georgia: from Armenia, Poland, Ukraine, Lithuania, Latvia, Israel, the Czech Republic, Belarus and Turkey.
The Special Representative on South Caucasus to OSCE Parliamentary Assembly Kristian Vigenin also arrived in Georgia.
Debates of Annual Reports on RA State Budget Execution for 2015 at RA NA Standing Committees Continue
On May 26, at the joint sitting of the RA NA Standing Committees on Social Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Hakob Hakobyan and Gagik Minasyan the report on the use of the financial means allocated to the Ministry of Social Affairs, was debated. The RA Deputy Ministe...