Մայիսի 24-ին Ազգային ժողովի Հայաստան-Իտալիա բարեկամական խմբի ղեկավար Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է Իտալիայի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վիկտորիա Բաղդասարյանի հետ:
Ողջունելով նորանշանակ դեսպանին` Կորյուն Նահապետյանը շնորհավորել է նրան դիվանագիտական առաքելության կապակցությամբ եւ մաղթել արգասաբեր աշխատանք: Նա ընդգծել է, որ հայ-իտալական հարաբերությունները զարգանում են կառուցողական հունով, ընդգրկում են բազմաթիվ ուղղություններ եւ հույս է հայտնել, որ դեսպանն իր հերթին կնպաստի երկու երկրների համագործակցության առավել զարգացմանն ու խորացմանը:
Կողմերը քննարկել են երկկողմ քաղաքական կապերի զարգացման հեռանկարները` այդ հարցում առանձնակի կարեւորելով խորհրդարանական հարաբերությունների ակտիվացմանն ուղղված քայլերը եւ միջազգային խորհրդարանական կառույցներում համագործակցությունը: Կորյուն Նահապետյանը կարեւորել է քաղաքական երկխոսության զարգացումը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հայ-իտալական տնտեսական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարների շուրջ, քննարկել զբոսաշրջության, մշակույթի, գիտության եւ կրթության ոլորտներում համագործակցելու հնարավորությունները եւ անդրադարձել կոնկրետ ծրագրերի:

24 мая руководитель группу дружбы Армения – Италия К.Нагапетян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом РА в Итальянской Республике В.Багдасарян.
Приветствуя новоназначенного посла, К.Нагапетян поздравил ее с дипломатической миссией и пожелал плодотворной работы. Он подчеркнул, что армяно-итальянские отношения развиваются в конструктивном русле, включают множество направлений, и выразил надежду, что   посол в свою очередь посодействует еще большему развитию и углублению сотрудничества между двумя странами.
Стороны обсудили перспективы развития двусторонних политических связей, особо выделив шаги по активизации парламентских отношений и сотрудничество в международных парламентских структурах. К.Нагапетян подчеркнул важность развития политического диалога.
Собеседники обменялись мнениями по перспективам развития армяно-итальянских экономических отношений, обсудили возможности сотрудничества в области туризма, культуры, науки, образования и обратились к конкретным программам.