Մայիսի 20-ին ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովում Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել «ՀՀ վերահսկիչ պալատի մասին» ՀՀ օրենքի լրամշակման նպատակով ձեւավորված աշխատանքային խմբի հերթական հանդիպումը:
Աշխատանքային խմբի ներկայացուցիչները քննարկել են գործող օրենքի 5-րդ եւ 6-րդ հոդվածները՝ դրանք նոր օրենքի համար մշակելու նպատակով: Ըստ Գագիկ Մինասյանի՝ հոդվածները շատ կարեւոր են ապագա օրենքի համար, քանի որ հոդվածներից մեկը սահմանում է այն գործառույթները, որոնք պետք է ունենա Հաշվեքննիչ պալատը, իսկ մյուսը՝ այն լիազորությունները, որոնք պետք է տրվեն Հաշվեքննիչ պալատին՝ այդ գործառույթներն իրականացնելու համար:
Քննարկումների ընթացքում ներկաները ներկայացրել են տարբեր դիրքորոշումներ. արդյունքում որոշում է կայացվել քննարկված հարցերի վերաբերյալ առաջիկայում սահմանել կոնցեպտուալ մոտեցումներ, որոնք էլ կներառվեն այն տեքստում, որը կլրամշակվի իրավաբանների աջակցությամբ:
Գագիկ Մինասյանը հույս է հայտնել, որ հունիսի վերջին արդեն պատրաստ կլինի օրենքի նախագիծը, որի վերաբերյալ աշխատանքային խմբի բոլոր ներկայացուցիչների մասնակցությամբ կկազմակերպվեն քննարկումներ:

On May 20, at the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Gagik Minasyan the regular meeting of the Working Group formed for the revision of the RA law on the RA Control Chamber was held.
The representatives of the Working Group debated the Articles 5 and 6 for the revision of the new law. According to Gagik Minasyan, the articles are important for the new law.
During the debates the attendees presented different positions: as a result, a decision was made to define conceptual approaches on the issues under debate in future, which will be included in the text and will be revised with the lawyers’ support.
Gagik Minasyan expressed hope that at the end of June the draft law will be ready, and debates will be organized with the participation of all representatives of the Working Group.