ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ, Հայաստան-Հունաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը Հունաստանի Հանրապետության Ազգային պաշտպանության նախարար Պանոս Կամենոսի հրավերով մայիսի 20-22-ն աշխատանքային այցով մեկնել է Աթենք՝ մասնակցելու Պոնտոսի հույների եւ հայերի ցեղասպանությանը նվիրված միջոցառմանը, որտեղ ԱԺ փոխնախագահը հանդես կգա ելույթով:
Մայիսի 20-ին Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպում կունենա Հունաստանի խորհրդարանի առաջին փոխխոսնակ Անաստասիոս Կուրակիսի, Հունաստան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Էլենի Ստամատակիի եւ խմբի ղեկավարի տեղակալ Անտոնիս Բալոմենակիսի հետ: Մայիսի 22-ին նախատեսվում է Էդուարդ Շարմազանովի հանդիպումը Պանոս Կամենոսի հետ:

On May 20-22, at the invitation of the Defence Minister of the Hellenic Republic Panos Kammenos the Deputy Speaker of the RA National Assembly, Head of Armenia-Greece Parliamentary Friendship Group Eduard Sharmazanov left for Athens on a working visit to take part in the event dedicated to Genocide of Pontian Greeks and Armenians, where the NA Deputy Speaker will deliver a speech.
On May 20, Eduard Sharmazanov will have meetings with the First Deputy Speaker of the Hellenic Parliament Anastasios Kourakis, the Head of Greece-Armenia Parliamentary Friendship Group Eleni Stamataki and the Deputy Head of the Group Antonis Balomenakis. On May 22, Eduard Sharmazanov’s meeting with Panos Kammenos is scheduled.