«Թանգարանների հարգելի աշխատակիցներ, շնորհավորում եմ ձեզ Թանգարանների միջազգային օրվա առթիվ:
Դուք աշխատում եք հայրենագիտության ու արվեստի ինքնատիպ կրթամշակութային օջախներում, որտեղ համադրված են պատմությունն ու հիշողությունը, արվեստն ու արհեստը: Թանգարանները ստեղծում են այնպիսի միջավայր, որտեղ գտածոյի, ցուցանմուշի, արվեստի գործի ու փաստաթղթային հավաքածուի միջոցով անցյալը մղում է մտածել ապագայի մասին, իսկ ներկան` բացահայտում երեկվա կարեւորությունը վաղվա համար:
Սակայն թանգարանային ցուցադրությունները կարող են ընկալվել անբարբառ առարկաներ կամ իրեր, եթե չլինեն ձեր աշխատանքն ու նվիրումը, ձեր մասնագիտական աջակցությունը բոլոր նրանց, ովքեր թանգարանների միջոցով հաղորդակցվում են ժողովրդի պատմության եւ մշակույթի ակունքներին, նրա ոգուն ու երեւակայությանը, ծանոթանում հազվագյուտ փաստաթղթերի ու հետաքրքիր փաստերի, երեկվա ու այսօրվա միջով ճանապարհորդում դեպի վաղը: Ձեր` պատմամշակութային ժառանգության պահապաններիդ շնորհիվ ապագա սերունդների համար խնամքով պահպանվում է պատմական ու ժամանակակից արժեքների այն թանկարժեք ամբողջությունը, որ գտնվում է թանգարաններում:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորելով մասնագիտական տոնի առթիվ` մաղթում եմ ձեզ առողջություն, բարեկեցություն եւ ամենայն բարիք»:
18.05.2016
Մայիսի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը շարունակել է քննարկել ՀՀ Վերահսկիչ պալատի 2015 թվականի տարեկան հաշվետվությունը: ՀՀ վերահսկիչ պալատի նախագահ Իշխան Զաքարյանը շարունակել է պատասխանել պատգամավորների հարցերին, որոնք վերաբերել են ՀՀ վերահսկիչ պալատի համագ...

Поздравление Г.Саакяна с Международным днем музеев
Вы работаете в уникальных образовательно-культурных очагах страноведения и искусства, где совмещены история и память, искусство и ремесло. Музеи создают среду, в которой посредством находок, экспонатов, произведений искусства и документальных коллекций прошлое стимулирует задуматься о будущем, а настоящее вскрывает важность вчерашнего для завтрашнего.
Однако музейные экспонаты могут восприниматься бессловесными предметами или вещами, если не будет вашего труда и преданности, вашего профессионального содействия всем тем, кто посредством музеев общаются с истоками истории и культуры народа, его душой и воображением, знакомятся с редкими документами и интересными фактами, путешествуют через вчерашнее и сегодняшнее в завтра. Благодаря вам, хранителям историко-культурного наследия, для грядущих поколений бережно сохраняется совокупность находящихся в музеях исторических и современных ценностей.
Еше раз поздравляя с профессиональным праздником, желаю вам здоровья, благополучия и всех благ”.
18.05.2016
18 мая Национальное Собрание продолжило работу четырехдневных заседаний.  Парламент продолжил дебаты по годовому отчету Контрольной палаты РА за 2015 г.,  представленному председателем КП И.Закаряном, и по отчету о выполнении программы денежно-кредитной политики Центрального банка РА за 20...