«Թանգարանների հարգելի աշխատակիցներ, շնորհավորում եմ ձեզ Թանգարանների միջազգային օրվա առթիվ:
Դուք աշխատում եք հայրենագիտության ու արվեստի ինքնատիպ կրթամշակութային օջախներում, որտեղ համադրված են պատմությունն ու հիշողությունը, արվեստն ու արհեստը: Թանգարանները ստեղծում են այնպիսի միջավայր, որտեղ գտածոյի, ցուցանմուշի, արվեստի գործի ու փաստաթղթային հավաքածուի միջոցով անցյալը մղում է մտածել ապագայի մասին, իսկ ներկան` բացահայտում երեկվա կարեւորությունը վաղվա համար:
Սակայն թանգարանային ցուցադրությունները կարող են ընկալվել անբարբառ առարկաներ կամ իրեր, եթե չլինեն ձեր աշխատանքն ու նվիրումը, ձեր մասնագիտական աջակցությունը բոլոր նրանց, ովքեր թանգարանների միջոցով հաղորդակցվում են ժողովրդի պատմության եւ մշակույթի ակունքներին, նրա ոգուն ու երեւակայությանը, ծանոթանում հազվագյուտ փաստաթղթերի ու հետաքրքիր փաստերի, երեկվա ու այսօրվա միջով ճանապարհորդում դեպի վաղը: Ձեր` պատմամշակութային ժառանգության պահապաններիդ շնորհիվ ապագա սերունդների համար խնամքով պահպանվում է պատմական ու ժամանակակից արժեքների այն թանկարժեք ամբողջությունը, որ գտնվում է թանգարաններում:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորելով մասնագիտական տոնի առթիվ` մաղթում եմ ձեզ առողջություն, բարեկեցություն եւ ամենայն բարիք»:
18.05.2016
Մայիսի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը շարունակել է քննարկել ՀՀ Վերահսկիչ պալատի 2015 թվականի տարեկան հաշվետվությունը: ՀՀ վերահսկիչ պալատի նախագահ Իշխան Զաքարյանը շարունակել է պատասխանել պատգամավորների հարցերին, որոնք վերաբերել են ՀՀ վերահսկիչ պալատի համագ...

“Dear employees of the museums, I congratulate you on International Museum Day.
You work in unique educational-cultural centres of study of Motherland and art, where the history and the memory, the art and the craft are combined. The museums create an atmosphere, where through finding, exhibit, artwork and documentary collection the past drives thinking about future, and the present reveals the yesterday’s importance for tomorrow.
However, the museum exhibitions can be perceived as silent objects and things, if not your work and devotion, your professional support to all those, who through museums communicate with the history of people and the sources of culture, its spirit and imagination, get acquainted with rare documents and interesting facts, travel to tomorrow through yesterday and today. Thanks to you, the guards of historical and cultural heritage the precious whole collection of historical and modern values that is in the museums, is kept with care for future generations.
Once again congratulating you on this professional holiday, I wish you health, welfare and all the best.”
18.05.2016
On May 18, the RA National Assembly continued the work of the four-day sittings.The parliament resumed debating the annual report of the RA Control Chamber (CC) for 2015. The Chairman of the RA Control Chamber Ishkhan Zakaryan answered the deputies’ questions, which related to the cooperation of the...