ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ապրիլի 18-ի կարգադրությամբ մայիսի 12-ին հայրենիք-սփյուռք համագործակցության զարգացման գործում ներդրած ավանդի համար ՀՀ ԱԺ պատվո մեդալ է շնորհվել «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն» կուսակցության Եվրոպայի Հայ դատի հանձնախմբի գրասենյակին: Բարձր պարգեւը ՀՅԴ Եվրոպայի Հայ դատի հանձնախմբի գրասենյակի ղեկավար Գասպար Կարապետյանին հանձնել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը:
ԱԺ փոխնախագահը շնորհավորել եւ երախտիքի խոսք է հայտնել պարոն Կարապետյանին ու հանձնախմբի անդամներին ծավալած հայանպաստ ակնառու գործունեության համար: Նա բարձր է գնահատել հանձնախմբի կատարած աշխատանքը Հայոց ցեղասպանության ճանաչման, Արցախի միջազգային ճանաչման եւ Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում: Որպես ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար՝ տիկին Նաղդալյանն առանձնակի կարեւորել է այն աջակցությունը, որ ցուցաբերում է հանձնախումբը եվրոպական միջազգային կառույցներում մեր երկիրը ներկայացնող պատվիրակություններին:
Եվրոպայի Հայ դատի հանձնախմբի գրասենյակի անդամների անունից շնորհակալություն հայտնելով ԱԺ բարձր պարգեւին արժանանալու համար՝ Գասպար Կարապետյանն ընդգծել է, որ իրենք շարունակելու են արդար պայքարը ճշմարտությունն աշխարհին ներկայացնելու ուղղությամբ:
Մայիսի 12-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով երեկվա նիստում քննարկված բոլոր հարցերը: Այնուհետեւ երրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է «Հրազդան-ցեմենտ» ՓԲԸ-ին հարկային եւ պարտադիր սոցիալական ապահովագրության վճարների գծով առաջացած տույժերից ազատելու մասին» օրենքի նա...

Почетная медаль НС вручена Европейскому бюро комитета Ай Дата АРФД
12 мая по распоряжению Председателя НС Г.Саакяна от 18 апреля за вклад в развитие сотрудничества Родина – Спюрк (Диаспора) Европейскому бюро комитета Ай Дата (Армянского Суда) АРФД вручена Почетная медаль НС. Высокую награду руководителю Европейского бюро Г.Карапетяну вручила вице-спикер НС Э.Нагдалян.
Вице-спикер НС поздравила и выразила признательность г-ну Карапетяну и членам комитета за весомую патриотическую деятельность. Она высоко оценила их работу в признании Геноцида армян, международном признании Арцаха и укреплении связей Армения – Арцах – Спюрк. Как глава делегации НС РА в ПАСЕ, г-жа Нагдалян особо подчеркнула важность поддержки, которую оказывает бюро делегациям, представляющим нашу страну в европейских международных структурах.
Выразив от имени членов Европейского бюро комитета Ай Дата благодарность за высокую награду, Г.Карапетян   подчеркнул, что они продолжат справедливую борьбу за представление миру правды.
12 мая состоялось заседание Постоянной комиссии НС по вопросам здравоохранения, материнства и детства под председательством А.Баблояна, на котором обсуждался в третьем чтении проект закона “О лекарствах” с прилагаемым законодательным пакетом, представленный заместителем министра здравоохранения РА С...
12 мая парламент продолжил работу внеочередного заседания, голосованием приняв все обсуждавшиеся в предыдущий день проекты.  Далее в третьем чтении был обсужден проект закона о списании штрафов по налоговым и социальным страховым выплатам ЗАО “Раздан-цемент”.Заместитель председателя Комитета го...