Մայիսի 11-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել ՀՀ ընտրական օրենսգրքի նախագծի շուրջ հերթական քննարկումը:
Քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը, պատգամավորներ Հովհաննես Մարգարյանը, Լեւոն Մարտիրոսյանը, Վահրամ Մկրտչյանը, ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար, ԸՕ-ի նախագծի համահեղինակ Դավիթ Հարությունյանը, ՀՀ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը, ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը:
Ներկաները մանրամասն քննարկել են ՀՀ ընտրական օրենսգրքի նախագծի մի շարք հոդվածներ: Պատգամավորները կրկին ներկայացրել են առաջարկներ, որոնք մանրամասն պարզաբանել է ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար, ԸՕ-ի նախագծի համահեղինակ Դավիթ Հարությունյանը:
Մայիսի 11-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը հանդիպել է ԵԽԽՎ մոնիթորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողներ Ալան Միլի եւ Ջուզեպպե Գալատիի հետ: Հանձնաժողովի նախագահը հյուրերին մանրամասն ներկայացրել է առաջին ընթերցմամբ ընդունված «Ընտրական օր...
Մայիսի 11-ին Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Մարգարիտ Եսայանի ուղեկցությամբ Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր են այցելել Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակության անդամները` Բելգիայի Վալոնիա-Բրյուսել/ֆրանսիական համայնքի խորհրդարանի ն...

On May 11, the regular debate on the RA Draft Electoral Code (EC) was held in the RA National Assembly.
The Chairman of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs Hovhannes Sahakyan, the MPs Hovhannes Margaryan, Levon Martirosyan, Vahram Mkrtchyan, the Minister-Chief of RA Government Staff Davit Harutyunyan, the RA Minister of Justice Arpine Hovhannisyan, the Chairman of the RA Central Electoral Commission (CEC)) Tigran Mukuchyan took part in the debate.
Those present thoroughly debated a number of articles of the RA Draft Electoral Code. The MPs again presented recommendations, which in detail clarified the Minister-Chief of RA Government Staff, the Draft EC co-author Davit Harutyunyan.
On May 11, the Chairman of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs Hovhannes Sahakyan met with the Co-Rapporteurs of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Monitoring Committee Alan Meale and Giuseppe Galati. The Committee Chairman presented in detail to the guest...
On May 11, the members of the Delegation of the Parliamentary Assembly of La Francophonie (APF) led by the President of Wallonia-Brussels/French Community Parliament of Belgium Philippe Courard visited Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial Complex accompanied by the Head of the RA NA Delegation...