Մայիսի 10-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ մայիսի 10-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով :
Մայիսի 6-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի մշտական հանձնաժողովին կից գործող Երիտասարդական խորհրդարանի հերթական լիագումար նիստը: Նիստի մեկնարկին երիտասարդ խորհրդարանականները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են ապրիլի սկզբին ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում Ա...
Հերմինե Նաղդալյանը ԱԺ պատվո մեդալ է հանձնել Շվեյցարիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի գլխավոր քարտուղարին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ապրիլի 18-ի կարգադրության համաձայն՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մայիսի 6-ին հայանպաստ ծավալուն գործունեության եւ միջխորհրդարանական բարեկամական կապերի ամրապնդման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար ՀՀ ԱԺ պատվո մեդալ է հանձնել Շվեյցարիա-Հայաստան խորհրդարանակա...
Տեղի է ունեցել ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստը
Մայիսի 6-ին Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստը: ԱԺ պատգամավորներ Ռուբիկ Հակոբյանի եւ Թեւան Պողոսյանի հեղինակած «Զինապարտության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ «Բարձրագույն եւ...
Արտակ Դավթյանը հանդիպել է գերմանացի դպրոցականների հետ
Մայիսի 6-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արտակ Դավթյանը հանդիպել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատգամավոր Ալբերտ Վայլերի նախաձեռնությամբ Հայաստան այցելած գերմանական Միլդա քաղաքի շուրջօրյա դպրոցի եւ Երեւանի Բենիամին Ժամկոչյանի անվան համար 119 դպրոցի մի խումբ աշա...

10 мая, в 12:00 часов, созывается внеочередное заседание НС РА
По решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА 10 мая, в 12:00 часов, созывается внеочередное заседание НС РА – по повестке дня инициатора.
6 мая состоялось пленарное заседание Молодежного парламента (МП) при Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта.До начала заседания молодые парламентарии почтили минутой молчания память военнослужащих и гражданских лиц, погибших вследствие развязанных Азербайд...
Э.Нагдалян вручила Почетную медаль НС генеральному секретарю парламентской группы дружбы Швейцария – Армения
6 мая, согласно распоряжению Председателя НС Г.Саакяна от 18 апреля, за развернутую проармянскую деятельность и значительный вклад в укрепление межпарламентских дружественных связей вице-спикер НС Э.Нагдалян вручила Почетную медаль НС генеральному секретарю парламентской группы дружбы Швейцария – Ар...
Состоялось заседание Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам
6 мая состоялось заседание Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам под председательством К.Нагапетяна.По предложению авторов депутатов НС Р.Акопяна и Т.Погосяна изъят из обращения законодательный пакет о внесении изменений в законы РА “О воинской обязанности” ...
А.Давтян встретился с немецкими школьниками
6 мая руководитель парламентской группы дружбы  Армения – Германия А.Давтян  по инициативе депутата Бундестага ФРГ А.Вайлера встретился с посетившей Армению группой учащихся круглосуточной школы немецкого города Милда и ереванской школы N119 им. Б.Жамкочяна. На встрече присутствовали депут...