Մայիսի 10-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ մայիսի 10-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով :
Մայիսի 6-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի մշտական հանձնաժողովին կից գործող Երիտասարդական խորհրդարանի հերթական լիագումար նիստը: Նիստի մեկնարկին երիտասարդ խորհրդարանականները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են ապրիլի սկզբին ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում Ա...
Հերմինե Նաղդալյանը ԱԺ պատվո մեդալ է հանձնել Շվեյցարիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամական խմբի գլխավոր քարտուղարին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ապրիլի 18-ի կարգադրության համաձայն՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մայիսի 6-ին հայանպաստ ծավալուն գործունեության եւ միջխորհրդարանական բարեկամական կապերի ամրապնդման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար ՀՀ ԱԺ պատվո մեդալ է հանձնել Շվեյցարիա-Հայաստան խորհրդարանակա...
Տեղի է ունեցել ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստը
Մայիսի 6-ին Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստը: ԱԺ պատգամավորներ Ռուբիկ Հակոբյանի եւ Թեւան Պողոսյանի հեղինակած «Զինապարտության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ «Բարձրագույն եւ...
Արտակ Դավթյանը հանդիպել է գերմանացի դպրոցականների հետ
Մայիսի 6-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արտակ Դավթյանը հանդիպել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատգամավոր Ալբերտ Վայլերի նախաձեռնությամբ Հայաստան այցելած գերմանական Միլդա քաղաքի շուրջօրյա դպրոցի եւ Երեւանի Բենիամին Ժամկոչյանի անվան համար 119 դպրոցի մի խումբ աշա...

On May 10 at 12:00 RA NA Extraordinary Sitting is to Be Convened
By the decision of the RA NA Speaker Galust Sahakyan, under Article 70 of the RA Constitution, at the initiative of the RA Government, on May 10 at 12:00 an extraordinary sitting of the RA National Assembly will be convened by the initiator’s established agenda.
On May 6, the regular plenary sitting of the Youth parliament adjunct to the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport was held.At the beginning of the sitting the young MPs in one-minute silence paid tribute to the memory of the Armenian servicemen and civilians who w...
Hermine Naghdalyan Hands NA Medal of Honour to the General Secretary of Switzerland-Armenia Parliamentary Friendship Group
On May 6, according to April 18 Order of the RA NA Speaker Galust Sahakyan, the RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan handed the RA NA Medal of Honour to the General Secretary of Switzerland-Armenia Parliamentary Friendship Group Sargis Shahinian for his pro-Armenian activities and the significant...
Sitting of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs is Held
On May 6, the sitting of the RA NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs moderated by Koryun Nahapetyan was held.The legislative package on Amendments to the RA Law on Conscription and on Amendment to the RA Law on Higher Educational and Post-Graduate Professional Edu...
Artak Davtyan Meets with the German Schoolchildren
On May 6, the Head of the RA NA Armenia-Germany Friendship Group Artak Davtyan met with a group of pupils of the 24-hour School of the German Town of Milda that visited Armenia at the initiative of the Member of the Bundestag of the German Federal Republic Albert Weiler and Yerevan Beniamin Zha...