Մայիսի 6-ին Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստը:
ԱԺ պատգամավորներ Ռուբիկ Հակոբյանի եւ Թեւան Պողոսյանի հեղինակած «Զինապարտության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ «Բարձրագույն եւ հետբուհական մասնագիտական կրթության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենսդրական փաթեթը հեղինակների առաջարկով հանվել է շրջանառությունից: Օրինագծերի փաթեթի համահեղինակ Ռուբիկ Հակոբյանը նշել է, որ կառավարությունն իրենց առաջարկներն ընդունել է եւ առաջիկայում ներկայացնելու է ամբողջական կարգավորումներ նախատեսող օրենսդրական փաթեթ:
Նշենք, որ օրենսդրական փաթեթով առաջարկվում է հանել պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից ուսումը շարունակելու համար տարկետում ստանալու իրավունքը:
Հանձնաժողովի որոշմամբ մայիսի 20-ին կանցկացվեն «Ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության ապահովման օրենսդրական եւ իրավակիրառ հիմնախնդիրները» թեմայով խորհրդարանական լսումներ:
ԱԺ պատգամավոր Թեւան Պողոսյանի առաջարկով հանձնաժողովը որոշել է ձեւավորել աշխատանքային խումբ, որը, հաշվի առնելով ապրիլյան դեպքերը, կուսումնասիրի զինծառայողների սոցիալական ապահովության եւ համակարգի խնդիրները:
Մայիսի 6-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի մշտական հանձնաժողովին կից գործող Երիտասարդական խորհրդարանի հերթական լիագումար նիստը: Նիստի մեկնարկին երիտասարդ խորհրդարանականները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են ապրիլի սկզբին ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում Ա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ մայիսի 10-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ապրիլի 18-ի կարգադրության համաձայն՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մայիսի 6-ին հայանպաստ ծավալուն գործունեության եւ միջխորհրդարանական բարեկամական կապերի ամրապնդման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար ՀՀ ԱԺ պատվո մեդալ է հանձնել Շվեյցարիա-Հայաստան խորհրդարանակա...
Մայիսի 6-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արտակ Դավթյանը հանդիպել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատգամավոր Ալբերտ Վայլերի նախաձեռնությամբ Հայաստան այցելած գերմանական Միլդա քաղաքի շուրջօրյա դպրոցի եւ Երեւանի Բենիամին Ժամկոչյանի անվան համար 119 դպրոցի մի խումբ աշա...

6 мая состоялось заседание Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам под председательством К.Нагапетяна.
По предложению авторов депутатов НС Р.Акопяна и Т.Погосяна изъят из обращения законодательный пакет о внесении изменений в законы РА “О воинской обязанности” и “О высшем и послевузовском специальном образовании”.
По решению комиссии 20 мая будут проведены парламентские слушания на тему “Законодательные и правоприменительные проблемы обеспечения безопасности дорожного движения”.
По предложению Т.Погосяна комиссия решила сформировать рабочую группу, которая, с учетом апрельских событий, изучит проблемы социального обеспечения военнослужащих и системы в целом.
6 мая состоялось пленарное заседание Молодежного парламента (МП) при Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта.До начала заседания молодые парламентарии почтили минутой молчания память военнослужащих и гражданских лиц, погибших вследствие развязанных Азербайд...
По решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА 10 мая, в 12:00 часов, созывается внеочередное заседание НС РА – по повестке дня инициатора....
6 мая, согласно распоряжению Председателя НС Г.Саакяна от 18 апреля, за развернутую проармянскую деятельность и значительный вклад в укрепление межпарламентских дружественных связей вице-спикер НС Э.Нагдалян вручила Почетную медаль НС генеральному секретарю парламентской группы дружбы Швейцария – Ар...
6 мая руководитель парламентской группы дружбы  Армения – Германия А.Давтян  по инициативе депутата Бундестага ФРГ А.Вайлера встретился с посетившей Армению группой учащихся круглосуточной школы немецкого города Милда и ереванской школы N119 им. Б.Жамкочяна. На встрече присутствовали депут...