Մայիսի 6-ին Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստը:
ԱԺ պատգամավորներ Ռուբիկ Հակոբյանի եւ Թեւան Պողոսյանի հեղինակած «Զինապարտության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ «Բարձրագույն եւ հետբուհական մասնագիտական կրթության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենսդրական փաթեթը հեղինակների առաջարկով հանվել է շրջանառությունից: Օրինագծերի փաթեթի համահեղինակ Ռուբիկ Հակոբյանը նշել է, որ կառավարությունն իրենց առաջարկներն ընդունել է եւ առաջիկայում ներկայացնելու է ամբողջական կարգավորումներ նախատեսող օրենսդրական փաթեթ:
Նշենք, որ օրենսդրական փաթեթով առաջարկվում է հանել պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից ուսումը շարունակելու համար տարկետում ստանալու իրավունքը:
Հանձնաժողովի որոշմամբ մայիսի 20-ին կանցկացվեն «Ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության ապահովման օրենսդրական եւ իրավակիրառ հիմնախնդիրները» թեմայով խորհրդարանական լսումներ:
ԱԺ պատգամավոր Թեւան Պողոսյանի առաջարկով հանձնաժողովը որոշել է ձեւավորել աշխատանքային խումբ, որը, հաշվի առնելով ապրիլյան դեպքերը, կուսումնասիրի զինծառայողների սոցիալական ապահովության եւ համակարգի խնդիրները:
Մայիսի 6-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի մշտական հանձնաժողովին կից գործող Երիտասարդական խորհրդարանի հերթական լիագումար նիստը: Նիստի մեկնարկին երիտասարդ խորհրդարանականները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են ապրիլի սկզբին ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում Ա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ մայիսի 10-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ապրիլի 18-ի կարգադրության համաձայն՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մայիսի 6-ին հայանպաստ ծավալուն գործունեության եւ միջխորհրդարանական բարեկամական կապերի ամրապնդման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար ՀՀ ԱԺ պատվո մեդալ է հանձնել Շվեյցարիա-Հայաստան խորհրդարանակա...
Մայիսի 6-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արտակ Դավթյանը հանդիպել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատգամավոր Ալբերտ Վայլերի նախաձեռնությամբ Հայաստան այցելած գերմանական Միլդա քաղաքի շուրջօրյա դպրոցի եւ Երեւանի Բենիամին Ժամկոչյանի անվան համար 119 դպրոցի մի խումբ աշա...

On May 6, the sitting of the RA NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs moderated by Koryun Nahapetyan was held.
The legislative package on Amendments to the RA Law on Conscription and on Amendment to the RA Law on Higher Educational and Post-Graduate Professional Education was removed from the circulation by the authors’ proposal.
By the decision of the Committee parliamentary hearings on the theme Legislative and Legal Use Problems of Ensuring the Road Traffic Security will be held on May 20.
By the recommendation of the NA deputy Tevan Poghosyan the Committee made a decision to form a Working Group, which taking into consideration the April military operations on the frontline, will study the servicemen’s social security and system problems.
On May 6, the regular plenary sitting of the Youth parliament adjunct to the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport was held.At the beginning of the sitting the young MPs in one-minute silence paid tribute to the memory of the Armenian servicemen and civilians who w...
By the decision of the RA NA Speaker Galust Sahakyan, under Article 70 of the RA Constitution, at the initiative of the RA Government, on May 10 at 12:00 an extraordinary sitting of the RA National Assembly will be convened by the initiator’s established agenda....
On May 6, according to April 18 Order of the RA NA Speaker Galust Sahakyan, the RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan handed the RA NA Medal of Honour to the General Secretary of Switzerland-Armenia Parliamentary Friendship Group Sargis Shahinian for his pro-Armenian activities and the significant...
On May 6, the Head of the RA NA Armenia-Germany Friendship Group Artak Davtyan met with a group of pupils of the 24-hour School of the German Town of Milda that visited Armenia at the initiative of the Member of the Bundestag of the German Federal Republic Albert Weiler and Yerevan Beniamin Zha...