Մայիսի 5-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է ՀՀ պաշտպանության ռազմավարական վերանայման արդյունքների իրականացմանն օժանդակող ԱՄՆ-ի եւ Միացյալ Թագավորության փորձագիտական խմբի հետ: Կորյուն Նահապետյանը բարձր է գնահատել փո...
Մայիսի 5-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի եւ Վրաստանի խորհրդարանների բյուջետային եւ ֆինանսական հարցերի հանձնաժողովների տարածաշրջանային 2-րդ հանդիպումը: Նշենք, որ հանդիպումը կազմակերպել էր Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերակցությունը (GIZ): Հանդիպմանը մասնակցում էին Վրաստանի խորհրդարանի բյուջե...
Մայիսի 5-ին Ճարտարապետության եւ շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանը հյուրընկալել էր Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատգամավոր, Գերմանիա-Հայաստան ֆորումի նախագահ Ալբերտ Վայլերին: Հանդիպմանը ներկա էին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արտակ Դավթյանը, ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանական պատվիրակության անդամների հետ
Մայիսի 5-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Վրաստանի խորհրդարանի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանի բյուջետային եւ ֆինանսական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Թամազ Մեչիաուրիի, անդամներ Նոդար Էբանոիձեի, Պաատա Բարատ...
Մայիսի 4-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ ՀՀ Ազգային ժողովում կազմակերպվել է դռնփակ քննարկում, որին մասնակցել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Քննարկմանը մասնակցել են նաեւ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալները, խմբակցությունների ղեկ...

On May 5, the Chairman of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs met with the Expertise Group of the U.S. and the United Kingdom assisting the implementation of the results on the RA Defense Strategic Revision.Koryun Nahapetyan highly assessed the support of the...
On May 5, the Second Regional Meeting of the RA NA Committees on Financial-Credit and Budgetary Affairs and the Committee on Budget and Finance of the Georgian Parliament was held. Let us note that the Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit/German Federal Enterprise for Internationa...
On May 5, the National University of Architecture and Construction of Armenia (NUACA) hosted the Member of the Bundestag of the Federal Republic of Germany, President of Germany-Armenia Forum Albert Weiler. The RA NA Deputy, Head of Armenia-Germany Friendship Group Artak Davtyan, the Ambassador Extr...
RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan Meets with the Members of the Parliamentary Delegation of Georgia
On May 5, the RA NA Deputy Speaker, the Co-Chair of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the RA National Assembly and Parliament of Georgia Hermine Naghdalyan met with the Chairman of the Committee on Budget and Finance of the Georgian Parliament Tamaz Mechiauri, the De...
Closed-Door Discussion with the Participation of the RA Defence Minister
On May 4, at the initiative of the RA NA Standing Committee on Defence, National Security and Internal Affairs a closed-door discussion was held in the RA National Assembly, where the RA Defence Minister Seyran Ohanyan took part. The RA NA Deputy Speakers, the Heads of the Factions, the Co...