Մայիսի 5-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է ՀՀ պաշտպանության ռազմավարական վերանայման արդյունքների իրականացմանն օժանդակող ԱՄՆ-ի եւ Միացյալ Թագավորության փորձագիտական խմբի հետ: Կորյուն Նահապետյանը բարձր է գնահատել փո...
Մայիսի 5-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի եւ Վրաստանի խորհրդարանների բյուջետային եւ ֆինանսական հարցերի հանձնաժողովների տարածաշրջանային 2-րդ հանդիպումը: Նշենք, որ հանդիպումը կազմակերպել էր Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերակցությունը (GIZ): Հանդիպմանը մասնակցում էին Վրաստանի խորհրդարանի բյուջե...
Մայիսի 5-ին Ճարտարապետության եւ շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանը հյուրընկալել էր Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատգամավոր, Գերմանիա-Հայաստան ֆորումի նախագահ Ալբերտ Վայլերին: Հանդիպմանը ներկա էին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արտակ Դավթյանը, ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանական պատվիրակության անդամների հետ
Մայիսի 5-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Վրաստանի խորհրդարանի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպել է Վրաստանի խորհրդարանի բյուջետային եւ ֆինանսական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Թամազ Մեչիաուրիի, անդամներ Նոդար Էբանոիձեի, Պաատա Բարատ...
Մայիսի 4-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ ՀՀ Ազգային ժողովում կազմակերպվել է դռնփակ քննարկում, որին մասնակցել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Քննարկմանը մասնակցել են նաեւ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալները, խմբակցությունների ղեկ...

5 мая председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян встретился с группой экспертов США и Соединенного Королевства, содействующих реализации результатов ревизии оборонной стратегии РА. К.Нагапетян высоко оценил содействие экспертной группы по...
5 мая состоялась 2-я региональная встреча депутатов комиссий по бюджетным и финансовым вопросам парламентов Армении и Грузии, организованная Германской ассоциацией международного сотрудничества (GIZ).Во встрече приняли участие председатель Комиссии по бюджетным и финансовым вопросам парламента Грузи...
5 мая Национальный университет архитектуры и строительства Армении (НУАСА) принимал депутата Бундестага ФРГ, председателя форума Германия – Армения Альберта Вайлера. На встрече присутствовали депутат НС, руководитель группы дружбы Армения – Германия А.Давтян, Чрезвычайный и Полномочный посол РА в ФР...
Вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с членами парламентской делегации Грузии
5 мая вице-спикер НС, сопредседатель Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между  НС РА и Парламентом Грузии Э.Нагдалян встретилась с  членами Комиссии по бюджетным и финансовым вопросам Парламента Грузии Т.Мечиаури, Н.Эбаноидзе, П.Бараташвили и представителем Германской ассоциации м...
4 мая по инициативе Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам в парламенте состоялось закрытое обсуждение, в котором принял  участие министр обороны РА С.Оганян.В дебатах участвовали также заместители Председателя НС, руководители фракций, председатели коми...