ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մարտի 24-ին հանդիպել է ՌԴ Դաշնային խորհրդի անդամներ Իգոր Չերնիշենկոյի եւ Ռաֆաիլ Զինուրովի հետ:
Հանդիպան ընթացքում զրուցակիցները խոսել են հայ-ռուսական միջխորհրդարանական համագործակցությանը վերաբերող հարցերից, մասնավորապես քննարկել են միջխորհրդարանական հանձնաժողովի առաջիկա նիստի աշխատանքներին առնչվող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Երեւանում տեղի ունեցած «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» երկրորդ գլոբալ ֆորումի ընթացքին, ընդունած բանաձեւին, ինչպես նաեւ՝ համաժողովին ռուս գործընկերների մասնակցությանը:

On March 24, the RA NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan met with the members of the RF Council of the Federation Igor Chernishenko and Rafail Zinurov.
In the course of the meeting the interlocutors talked about the issues concerning the Armenian-Russian inter-parliamentary cooperation, particularly discussed items relating to the works of the upcoming sitting of the Inter-Parliamentary Committee.
The sides touched upon the procedure of the Second Global Forum Against the Crime of Genocide held in Yerevan, the adopted Resolution, as well as the Russian colleagues’ participation in the Forum.