Ապրիլի 5-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան են այցելել Երեւանի Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի կուլտուրայի ֆակուլտետի հեռուստառադիոլրագրության բաժնի ուսանողները եւ դասախոսները:
Ապագա լրագրող ուսանողները նախ հետեւել են Ազգային ժողովի նիստին, ապա մասնակցել են հերթական բաց դասին, որը վարել է ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Ուսանողների խնդրանքով ԱԺ փոխնախագահն անդրադարձել է հայությանն այսօր խիստ մտահոգող ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում Ադրբեջանի կողմից զինադադարի խախտմանն ու ռազմական լայնածավալ գործողությունների վերսկսմանը, ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցին, վերջին օրերի իրադարձությունների առնչությամբ միջազգային կառույցների արձագանքներին:
Այնուհետեւ ուսանողներն Ազգային ժողովի լիագումար նիստերի դահլիճում ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի հետ լուսանկարվել են:
Ապրիլի 5-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները: Նիստի սկզբում ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը տեղեկացրել է, որ այսօր առավոտյան հեռախոսազրույց է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ ...

5 апреля в рамках программы “Открытые двери”   парламент посетили студенты и преподаватели отделения телерадиожурналистики факультета культуры АГПУ им.Х.Абовяна.
Будущие журналисты прежде проследили за заседанием НС, затем приняли участие в очередном открытом уроке, который вел вице-спикер НС Э.Шармазанов.
По просьбе студентов вице-спикер НС обратился к беспокоящему армянство нарушению Азербайджаном перемирия и возобновлению широкомасштабных боевых действий на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения, урегулированию Нагорно-Карабахской проблемы, реакции международных структур на событиям последних дней.
Затем студенты в зале пленарных заседаний НС сфотографировались с вице-спикером НС Э.Шармазановым.
5 апреля НС продолжило работу четырехдневных заседаний и голосованием приняло обсуждавшиеся в предыдущий день законодательные инициативы.  До начала заседания вице-спикер НС Э.Шармазанов проинформировал, что у него состоялся телефонный разговор с председателем НС НКР А.Гуляном и премьер-министр...